Голова Спілки письменників Віктор Баранов під тиском з боку невідомих, що назвалися Самообороною майдану, написав заяву про відставку з посади.

Про це Ірині Фаріон, депутатці від партії «Свобода» написали у листі письменники Юрій Щербак та Михайла Слабошпицький. У телефонній розмові з кореспондентом Gazeta.ua Віктор Баранов розповів про події у Спілці 11 березня і кількох наступних днів.

11 березня у Спілку прийшли хлопці в камуфляжі. Не назвались, не показали документів, сказали, що вони Самооборона і діють згідно із керівництвом Майдану, називали конкретно Парубія. Грубо заштовхали мене у кабінет, сказали, що я служка режиму Януковича і негідний очолювати Спілку письменників, що маю написати заяву про відставку за власним бажанням. Їхні претензії, буцімто я наказав під час революції не пускати їх у спілку, не дозволяти тут робити штаб. Я пробував пояснити, що це рішення було не моє, так одноголосно вирішив секретаріат. Вони не сприймали жодних аргументів, поводились агресивно, сказали, що нового голову Спілки призначить Турчинов. Обличчя у них були відкриті. Більшість говорили російською, хоча це не ознака, що вони не самооборона. Через два дні знову прийшли – питали, що я тут роблю. Тепер приходять повідомлення з невідомого номера: «Ви що, нічого не зрозуміли, чи до вас прийти ще» – і далі тридцять знаків запитання.

Парубій сказав, що ні сном ні духом не знає нічого. Подали депутатський запит на ім`я Генпрокурора, Міністра внутрішніх справ і голови Служби Безпеки – поки що не бачу наслідків їхнього реагування, – розповів Віктор Баранов.

На запитання, чи боїться за своє життя, відповів, що тільки дурень не має почуття страху: «Було б дуже прикро, якби мене тюкнули ні за що, бо не бачу за собою криміналу по їхніх звинуваченнях».

Засідання Ради Спілки письменників призначено на 27 березня – тоді у Києві зберуться 65 письменників з усієї України для розгляду цього питання.

«Я за крісло не тримаюсь, мене люди обрали, вони ж можуть і переобрати», – додав наостанок Баранов.