Сьогодні відбулася перша сесія Чортківської районної ради сьомого скликання. На підставі чинного законодавства відкрив сесію представник Чортківської районної виборчої комісії, який представив присутнім новий склад депутатського корпусу районної ради.

Зокрема 5-ти відсотковий бар’єр подолали 8 політичних партій. З них найбільшу кількість депутатських мандатів отримало ВО «Батьківщина» – 8, «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 7, ВО «Свобода» – 5, «Сила людей» – 5, «Громадський рух «Народний контроль» – 3, Радикальна партія Олега Ляшка – 3, Народний Рух України – 3 та Українська Галицька Партія – 2. Загальна кількість депутатів Чортківської районної ради сьомого скликання складає 36 осіб.

На початку новообрані депутати проголосували за порядок денний сесії. Після цього вони обрали секретаріат ради та лічильну комісію. До складу секретаріату увійшли депутати Віктор Шепета, Роман Чортківський, Володимир Марчиха, Михайло Демкович та Ірина Гулька. Наступними питанням було висунення кандидатур на посаду голови Чортківської районної ради. Рада вперше за всі скликання підтримала пропозицію, яку виніс депутат Любомир Хруставка, щоби до обговорення кандидатур на посаду голови ради змогли залучитися всі бажаючі.

Процес висунення зазначених кандидатур розпочався з виступу депутата Марії Гаджали (ВО «Батьківщина»), яка запропонувала включити до списку кандидатів на посаду голови Чортківської районної ради Віктора Шепету. Депутат Роман Чортківський висунув кандидатуру Василя Градового. Анатолій Шумка (Українська Галицька партія) висловився за третього кандидата – Любомира Хруставку. Відповідно до бюлетеня для таємного голосування (саме таким шляхом обираються голова та заступник районної ради) були внесені Віктор Шепета, Василь Градовий та Любомир Хруставка.

Виступаючі кандидати розповіли присутнім про своє бачення перспектив розвитку району та ознайомили людей зі своїми біографіями. На підтримку пана Градового виступили голова Чортківської РДА Михайло Сташків та Роман Чортківський. Любомира Хруставку підтримали депутат та голова комісії з питань бюджету Тернопільської обласної ради Олександр Стадник та керуюча справами Чортківської районної ради Тетяна Яблонь. Виступав також міський голова Володимир Шматько. Проте він сказав, що депутати від «Сили людей» голосуватимуть, як мовиться, за велінням серця.

Після перерви відбулося таємне голосування з виборів голови Чортківської районної ради. При підрахунку голосів виявилося, що найменшу довіру підтримки (всього шість бюлетенів «за») одержав висуванець «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Василь Градовий. Віктор Шепета та Любомир Хруставка набрали по 15 голосів порівну. Одне слово, голову районної ради не обрали. Ця процедура повториться в п’ятницю, 27 листопада. Сесію вирішили не закривати.

Михайло Опиханий

026

027

029

2 коментарі

  1. Депутат

    Шкода за Градового. Він хороша людина і достойний кандидат. Його біда що він увійшов в команду Чортківського-Сташківа. Вони таке намутили-наколотили з виборами що через це рейтинг партії момент посуне вниз.Відмова від депутатства – зрада виборців. Сташків відмовився від депутатства заради Градового. Програли обидва. Чортківський-Сташків очах громадськості впали нич. Ганьба!

  2. Лариса

    Люди дивні, Шепета з Хруставкою вже себе “показали” на попередніх посадах як нульові особи, а ви їх дальше вибираєте!!! Люди просніться!!!