Народний депутат України Іван Стойко вважає, що визнання Російською Федерацією нелегітимної республіки Крим та підписання Договору про прийняття до складу РФ “Республіки Крим” та міста Севастополь це цинічно спланована агресія проти України з боку Російської Федерації яка здійснила спробу анексувати частину території суверенної держави на догоду імперським апетитам Кремля.

«Оскільки даний факт є грубим порушенням  норм міжнародного права і основних принципів, визначених в Угоді про створення Співдружності Незалежних Держав, у ст.5 якої йдеться про те, що «Договірні Сторони визнають і  поважають територіальну  цілісність одна одної і недоторканість існуючих кордонів у рамках Співдружності», – необхідно негайно на найближчому засіданні Верховної Ради України денонсувати дану Угоду та  позбутися членства в СНД», – переконаний парламентарій.

“ Вихід з СНД, повноправне членство в ЄС та вступ до  НАТО – ось наша програма мінімум», – стверджує народний депутат.

«Сьогодні для того, аби вберегти та захистити незалежність і територіальну цілісність України, нам вкрай потрібна ефективна діяльність нової влади, співпраця всіх її гілок та невідкладне, по-суті миттєве, реагування на усі існуючі загрози безпеці нашої держави, як зовнішні, так і внутрішні».

«Хочу зазначити, що надзвичайно важливим для нас є підписання політичної складової Асоціації з ЄС, яке відбулося 21 березня. Відповідно до ст. 9  цієї Угоди Україна дає можливість подати заявку на вступ України до ЄС. І це потрібно робити якнайшвидше. Документом передбачено співробітництво між Україною та всіма членами ЄС щодо забезпечення безпеки і оборони України, та відображено всі політичні умови, які стосуються територіальної цілісності і незалежності України. Фактично, ЄС взяв на себе юридичні зобов’язання щодо гарантування територіальної цілісності України. І тепер ми разом з країнами-членами ЄС несемо відповідальність за безпеку і територіальну цілісність України», – пояснює народний депутат.

На думку депутата, надзвичайно позитивним чинником, сьогоднішнього  складного політичного  процесу в нашій державі є висока політична активність  її громадян.

«Над нами Небесна Сотня та душі тих, хто століттями виборював незалежність нашої держави. Ми не маємо права на помилки. Впевнений – разом ми відстоїмо Україну та «згинуть наші вороженьки, як роса на сонці». Україна єдина і сила її у кожному з нас. Борімося, вірмо і творімо! Слава Україні!»