Напередодні Дня Незалежності України у Виноградові, що на Закарпатті відбувся  Перший поетичний фестиваль «Карпатський Пегас». До його організації долучився Кабінет молодого автора  Національної Спілки письменників України у особі відповідального секретаря по роботі з молоддю НСПУ Лесі Мудрак. А пройшов фестиваль за сприяння Закарпатської обласної організації партії Єдиний Центр та Виноградівської міської ради. Технічну та координаційну роботу на місці виконували: поет Василь Кузан (автор цих рядків) та директор Виноградівського міського будинку культури Святослав Гал.

У рамках фестивалю було вперше вручено премію «Ордену Карпатських Лицарів» у двох номінаціях: краща добірка поезії та краща поетична книжка. Засновниками премії виступили Народний депутат України Віктор Балога, депутат обласної ради Андрій Балога та один із ініціаторів проведення конкурсу Василь Кузан. Треба сказати, що премія та фестиваль є колективною творчістю. Долучилися до народження та реалізації ідеї Олександр Косенко, Наталія Трикаш, Олена Гаран, Леся Мудрак…

 До участі в конкурсі було допущено 87 авторів майже із усіх регіонів України та дві добірки із-за кордону. Оцінювали близько 900 творів вісім членів журі, імена яких опубліковано на сторінці конкурсу «Лицар Карпат» у Фейсбуці. Володарі перших місць отримали премію, цінні подарунки та картини Анатолія Кичинського.

А повні результати конкурсу такі:

Десять перших сходинок у конкурсі на звання лауреата премії “Ордену Карпатських Лицарів” посіли:

  1. Тетяна П’янкова
    2. Василь Карп’юк та Іван Гентош
    3. Іванка Урда
    4. Наталя Матюх
    5. Олександр Букатюк, Інга Видюща та Ярослав Ясінський
    6. Євгенка Чугуй
    7. Маріанна Шутко
    8. Тетяна Грицан
    9. Володимир Криницький та Аліса Виноградова
    10. Наталка Поклад

У номінації на кращу поетичну книжку на три перші сходинки піднялися книги:

  1. Маріанна Шутко “Стенокардія”
    2. Іван Гентош “Понад усе!” та Ярослав Савчин “Знаки сонця”
    3. Дмитро Лазуткін “Червона книга”

На фестивалі вдалося створити унікальну атмосферу творчості, натхнення, спілкування та неповторного дійства, пов’язаного з кіньми, поезією та закарпатською гостинністю.

Після його закінчення фестивалю більшість учасників переїхали у Ворохту, що на Франківщині, звідки у День Незалежності України зробили сходження на Говерлу. Під самим небом поети читали власні вірші, виконували Гімн України та молилися за мир і єдність нашої держави. Оскільки все це відбувалося близько до неба, сподіваємося, Бог їх почув.

Василь Кузан

11

14

15

16 (1)

19

20

22

24

26