На початку тижня у селі Панівці Борщівського району (Тернопільщина) відбувся похорон Михайла Григоришина, бійця 128 гірсько-піхотної бригади, який народився 28 квітня 1990 року і загинув 31 січня 2015 року у с. Чорнухине Луганської області. Владика Дмитро (Григорак) разом із сонмом священиків здійснили Чин похорону, а також відслужили Заупокійну Божественну Літугію, за душу загиблого героя, – повідомляє прес-служба Бучацької єпархії УГКЦ.

«Немає більшої жертви, ніж віддати життя за своїх друзів. Проте, не меншою, а іноді, можливо, більшою жертвою, є віддати життя своїх дітей за інших. Саме тоді ці батьки уподібнюються до Бога-Отця. Ваш син, став героєм, проте, він також став не тільки вашим сином і небесним покровителем, але і сином кожного з нас, всієї України. Михайло, своєю жертвою, уподібнився до розп’ятого Христа, настільки він буде подібний до Ісуса, під час воскресіння із мертвих. З нами Бог, з нами правда і ми переможе, інакше і бути не може. Сьогодні по всій Тернопільській області є оголошений траур, сьогодні сльози на очах у кожного із нас, так і має бути. Ці сльози повинні бути на наших обличчях як жаль за втратою нашого сина, у цьому житті, проте не повинно бути розпачі. Прийде час і смерть відступить, і всі ми будемо разом, разом у Господі. Дякую, тобі Михайле, що ти не втік від свого обов’язку захисника нашої землі», – наголосив Владика Дмитро у прощальному слові із загиблим героєм.

Михайло Григоришин закінчив Чернівецький університет ім. Федьковича, отримав юридичну освіту. До лав ЗСУ був мобілізований 12 квітня 2014 року. Служив у 51-й бригаді, згодом – у 128-й гірсько-піхотній. Воював у найгарячіших точках: Іловайськ, Донецьк, Мар’їнка, Чорнухине. Востаннє боєць виходив на зв’язок із рідними 30 січня 2015-го. Тоді ж, в останні дні зимового місяця, у мережі з’явилося відео, де бойовики показують тіла загиблих бійців ЗСУ та демонструють документ із зазначеними на ньому даними борщівського військовика. Однак офіційного підтвердження про загибель бійця не було. Указом Президента України Михайло Григоришин нагороджений посмертно орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Слава Герою і вічна пам’ять!

001

002

004

005

006

008

009

010

012

014

017

018

019

020

021

022

023