Письменники, серед яких лауреати Нобелівської премії з літератури Маріо Варгас Льоса та Томас Транстреммер, у заяві за результатами міжнародної конференції ПЕН-клубу у Стокгольмі засудили «хвилі пропаганди» з Росії.
Літератори заявили, що бачать у Росії «цунамі» законів спрямованих проти свободи самовираження. Обурення у письменників викликали: «надання міжнародним НДО статусу закордонних агентів; закони спрямовані проти геїв, закони, які дозволяють блокування сайтів без постанови суду; закони проти дискусій з приводу історії Росії; закон про покарання за образу почуттів віруючих».
«В ім’я безпеки обмежуються права людини», – переконані письменники.
«Ґардіан» пише, що підписанти висловили стурбованість з приводу прав кримськотатарського населення після незаконної анексії укранського півострова Росією, та діяльністю збройних груп на Сході України.
Члени російського ПЕН-клубу також відзначили, що насильство пов’язане із викривленням мови, адже «слова це єдиний інструмент, який ми маємо для створення сенсів та вираження реальності».
На думку російських письменників, «влада Росії використовує слова, щоб знищити сенс». Літератори переконані, що такі дії Кремля – «злочин проти культури».
У ході конференції у Стокгольмі письменниця Людмила Уліцкая розповіла про «брехню, яка отруєю мізки, які не мають інших джерел інформації», а український академік Олександра Гнатюк звернула увагу на «пропаганду, покликану створювати ворогів».