Сьогоднішній день у Тернополі почався із «шоу». Близько 8 год. під стінами міської ради зібралися обурені тернополяни. Вимоги до мерії у них були різні. В результаті пікет вилився у бійки та розбої. Гнів обурених людей, які зібралися вранці під стінами мерії, будив місто зі сну. Пікетуючі вимагали не забудовувати спортмайданчики, парки, внормувати тарифи на проїзд у громадському транспорті тощо. При чому сварилися навіть між собою:

«Я вже не боюся нічого. Можу адресу свою назвати! – Я тернополянин. – А ми хто? Ми тут всі тернополяни». Оскільки пікет відбувався водночас із початком сесії, громада хотіла зайти в сесійну залу міськради. Оборона мерії запропонувала вибрати 10 активістів, яких би впустили всередину. Та в результаті натовп скандував «Ганьба!» паралельно з трансляцією сесії та вривався у приміщення. Якщо частині активістів таки вдалося ввірватися всередину ради, то інша залишилася виливати свою агресію надворі. Міліція, яка охороняла міськраду від навали, вилучила в одного з пікетуючих пістолет з гумовими кулями. Чи має чоловік дозвіл на таку зброю, наразі з’ясовують. Інші наслідки заворушень також зафіксували.

ВАСИЛЬ ОБЛЕЩУК, начальник Тернопільської обласної міліції: «Пошкоджені двері, вікна. Ми вносимо в Єдиний реєстр досудових розслідувань як кримінальне хуліганство. Зараз буде працювати слідчо-оперативна група і будемо встановлювати причини, мотиви, що спонукало. Якщо є потерпілі, є тілесні пошкодження, прошу звертатися в міліцію. Ми дамо скерування для того, щоби людина звернулася або в травмпункт, або в медичний заклад для зняття тілесних пошкоджень». За кілька годин пікетуючі поступово розійшлися.

Новини Ternopol

Джерело ІНТБ