Борщ в Україні оточений справжнім культом, а його поїдання супроводжується цілим ритуалом. Із борщем пов’язана численна низка стійких висловів, що здавна увійшли в українську мову: «Сідайте борщувати»; «Байка байкою, а борщ стигне»; «Давайте вже доборщимо цей клапоть»; «Чи я тобі межу переорав, чи я тобі в борщ начхав?». На Запорізькій Січі переперчений борщ (так званий «мудрий борщ») використовували для випробування молодих козаків на стійкість і витримку.

А от чи хтось колись гадав, що з часом з’явиться фірмовий «Новодністровський борщ»?! Саме так, і хоч його поява стала можливою з дуже гіркої і обпеченої болем загальноукраїнської біди, наше місто направду може пишатися вправними господинями, які під егідою ГО «Народна сила» упродовж уже 3 місяців своїми руками і, головне, люблячим серцем та материнським благословенням ріжуть, чистять, шинкують і врешті висушують овочі, згодом розфасовуючи їх на порційні пакети з розрахунку на 10 л і на 5 л води із фірмовою етикеткою, яку створив Андрій Новаківський. Власне сама ідея народилась у Тетяни Мардар, яка навесні почала сушити овочі, а Зоя Марецька, Ганна та Ольга Новаківські, незалежно від неї, вперше презентували упаковані набори; одночасно представила своє творіння і Тетяна. Далі поступово об’єднувались жінки, ГО «Народна сила» підключала все нові й нові сили небайдужих новодністровців та мешканців сусідніх сил, котрі доставали овочі й борошно. А віднедавна в асортименті з’явився ще й грибний суп: Віра Бойко у період посту поділилася 3-літровою банкою сушених білих грибів! Тож наші воїни-захисники із задоволенням смакують улюблені з діда-прадіда страви, бо варто лише зварити бодай картоплю, як суха суміш, виготовлена новодністровськими господинями, додасть сил, снаги й віри у нашу спільну перемогу.
Велика вдячність і низький уклін за чарівний смак із ароматом рідного дому Тетяні Мардар, Ользі Новаківській, Ганні Новаківській, Лілії Лиходід, Ірині ті Вірі Бойко, Наталії Пашковій, Зої Марецькій, Івану та Людмилі Гриненчукам та їхнім донькам Нелі та Іванні, Людмилі Кучерявій, Ларисі Гулич, Тетяні та Олександру Минзулам та всім юним кур’єрам: Денису Брензовичу, Каріні Лютюк, Ксюші Кит, Каті Діхтярь, Любі і Маші Харабарам, Вадиму Куртишу, Вані Дембіцькому, Вадиму Урбановичу та Маші Рибак!
«Нехай борщик вам смакує, здоров’ячка козацького не бракує! Сил, наснаги та відваги набирайтесь та здоровими додому вертайтесь!» – ось такі побажання на етикетках із любої домівки мимоволі розчулюють будь-кого, а особливо наших братів, чоловіків, синів, хто готує ці страви хоч і серед поля або у лісі, як колись зазвичай було у мирний наш час, однак у постійній загрозі від тих, хто назавжди став ворогом.
Якщо ви, шановні читачі, захопились цією справою, приєднуйтесь – і новодністровські борщі та супи радуватимуть ще більше коло наших дорогих захисників!

Інна ГОНЧАР

d018ccf00fe03d1d0c5128679ad3d9d360ea162a7af2a3beb7c3a1765097cac5

screenshot_2015-06-14-16-53-09