81 депутат обласної ради проголосував за недовіру голові Тернопільської облдержадміністрації Валентину Хоптяну під час сесії 25 січня. Волевиявлення, згідно регламенту, проходило шляхом вкидання бюлетеня з відповідною позначкою в урну для голосування.

Запрошені тернополяни рішення депутатів привітали вигуками “Молодці!”

Голова обласної ради Василь Хомінець каже, що оскільки за недовіру голові ОДА проголосувало дві третини депутатів, то Президентові України не просто рекомендовано підписати відповідний указ – він зобов’язаний це зробити.

Окрім того, депутати проголосували за створення виконавчого комітету Тернопільської обласної ради, який повинен забрати виконавчі функції в облдержадміністрації. До його складу ввійшли, зокрема, голова обласної ради Василь Хомінець та його заступники – Сергій Тарашевський та Олег Боберський, міський голова Тернополя Сергій Надал і його заступник Леонід Бицюра, молодіжний мер Любомир Шимків, деякі депутати обласної ради, представники громадськості та Народної Ради України.

Рішенням сесії також утворено Загін народної самооборони Тернопільської області. Очолив його член Спілки офіцерів України Олександр Варакута. Він каже, що правоохоронні органи не виконують своїх функцій, а навпаки – порушують закон. І таким чином вони порушили присягу.

Наостанок депутати проголосували за рішення про «Незаконність існування Партії Регіонів на Комуністичної партії на території Тернопільської області».

http://ternopilinfo.com/