Тернопільська обласна рада на екстреній сесії одноголосно прийняла рішення “Про суспільно-політичну ситуацію в Україні”. Представники усіх присутніх в сесійній залі фракцій обласної ради, засудили мілітариські дії РФ  та звернулись до краян  із закликом до мобілізації та зберігати спокій, витримку та толерантність, а також згуртуватися перед воєнною загрозою.

Сесія прийняла рішення:

1. Прийняти звернення депутатів Тернопільської обласної ради з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні (додається).

2. Підтримати  Постанову  Верховної  Ради  України  від  28  лютого 2014 року № 831-VII  «Про Звернення Верховної Ради України до держав-гарантів відповідно до Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї».

3.  Звернутися  до  виконуючого  обов’язки  Президента  України Турчинова О.В., Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:

3.1. Активізувати дипломатичну роботу щодо забезпечення державами-гарантами  Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

3.2. Невідкладно забезпечити призначення керівників місцевих органів виконавчої влади та правоохоронних структур, у тому числі Тернопільської обласної державної адміністрації.

4. Дане рішення  надіслати  до вищого керівництва держави, обласних рад та опублікувати в засобах масової інформації.

У зверненні, яке прийняв депутатський корпус, йдеться: “Заради миру в країні, заради громадського спокою, вважаємо, що поки ще не пізно, провісники військового конфлікту мають зупинитись, на відповідні дії очікуємо і від світової спільноти. Маємо розуміти – локальний військовий конфлікт у центрі Європи – неможливий!”

Звернення депутатів Тернопільської обласної ради з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні

Шановні громадяни України!

Україна опинилась перед серйозною загрозою – за поданням Президента Російської Федерації (РФ) Володимира Путіна у суботу, 1 березня 2014 року, Рада Федерації РФ дала дозвіл на використання Збройних Сил РФ на території України. Росія погрожує  ввести війська для начебто «нормалізації суспільно-політичної обстановки в Україні». Наша країна опинилась перед загрозою війни. Одночасно розігрується сценарій розчленування України та створення на її території квазі-держав.

Вважаємо, такі дії неприпустимими. Будь-яка загроза суверенітету  та цілісності нашої держави є абсолютно неправомірною. Суверенітет, територіальна цілісність і незалежність України є недоторканними. Окрім того, мають діяти міжнародні гарантії безпеки. Україна, підписуючи Будапештський Меморандум, відмовившись від ядерної зброї, мала впевненість у підтвердженні своєї територіальної цілісності і незалежності від країн, які підписали цей документ. У зв’язку з цим висловлюємо повну підтримку Звернення Верховної Ради України до держав-гарантів відповідно до Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Закликаємо жителів України, особливо наших братів з Півдня і Сходу України, зберігати мир і спокій та не піддаватися на провокації. Закликаємо обласні ради, як найвищі представницькі органи влади на території областей, приймати рішення, які стверджують державний суверенітет та унітарність України. Україна – багатонаціональна держава, де мирно живуть та співіснують понад 100 національностей. За 23 роки незалежності України не зафіксовано жодного конфлікту на етнічному грунті, що свідчить про високу громадянську свідомість та повагу до прав кожної нації.

Заради миру в країні,  громадського спокою вважаємо, що поки ще не пізно провісники військового конфлікту мають зупинитись, на відповідні дії очікуємо і від світової спільноти. Маємо розуміти – локальний військовий конфлікт у центрі Європи – неможливий!

Закликаємо усіх жителів області зберігати спокій та громадський порядок,  не реагувати на провокативні заклики.

У цей напружений для України час дуже важливо неухильно та чітко виконувати рішення виконуючого обов’язки Президента України Олександра Турчинова та Ради національної безпеки і оборони України.

Запевняємо Вас, що в області буде забезпечене безперебійне енерго-, газо- та водопостачання. У штатному режимі працюють та працюватимуть  всі державні установи та заклади.

Звертаємося  до власників закладів торгівлі та аптек утриматися від підняття цін на продукти першої необхідності та медикаменти.

Дорогі тернополяни! Ще раз закликаємо зберігати спокій та витримку.

Слава Україні!

Прийнято

2 березня 2014 року на сорок восьмій  сесії

Тернопільської обласної ради п’ятого скликання,

обраної на позачергових виборах 15 березня 2009 року

м. Тернопіль