У селі Джурин Чортківського району скраю цвинтаря (біля стадіону) знаходиться могила четаря УГА Миколи Шанайди. Окремі жителі Чортківського району, які цікавляться краєзнавством, в тому числі і Джурина, запитують: хто похований на сільському кладовищі, звідки він, четар, родом?

Відповідаємо. Микола Шанайда народився 1900 року в с. Золота Слобода Козівського району Тернопільської області в багатодітній селянській сім’ї. Закінчивши студії в Бережанській гімназії, коли почалася національно-визвольна боротьба 1918 року, він вісімнадцятирічним юнаком вступає в ряди УГА.

Під час першого відступу УГА М. Шанайда у червні 1919 року зі своїм підрозділом перебував в с. Джурині. Тут під час бою з поляками він був убитий. За селом, на місці смерті, і похоронили його побратими. Пізніше, на початку 30-х років, героя перезахоронили на сільському кладовищі. У1930 році з ініціативи філіалу Товариства охорони військових могил, а також при допомозі родини і громадськості села, було зведено пам’ятник на його могилі. Цей монумент став символом непокори та єднання українців у боротьбі проти своїх гнобителів. Кожного року на Зелені свята тут проводилося вшанування пам’яті січових стрільців. На могилу покладали вінки, проводились панахиди, лунали стрілецькі пісні…

Юхим Макотерський, краєзнавець.