У читальному залі Бережанської центральної районної бібліотеки ім. Т.Шевченка березня відбулася нарада працівників централізованої бібліотечної системи, на якій було обговорено перспективи роботи галузі культури, зокрема бібліотечної справи. Присутні також мали можливість познайомитися з новими творчими доробками нашого земляка, знаного поета, публіциста, краєзнавця, члена Національної спілки журналістів України, Наукового товариства ім. Т.Шевченка Василя Савчука.

Про життєві й творчі сторінки В. Савчука розповіла ведуча заходу, методист центральної районної бібліотеки Ольга Паньків, котра зазначила: Бережанщина багата на талановитих людей, особливе місце серед яких займають поети, і В.Савчук серед них – на чільному місці. Народився він 15 квітня 1944 року в с. Надрічне Бережанського району. По закінченні Біщецької середньої школи набув фаху машиніста баштових кранів і десять років працював на будовах Львова, одночасно навчаючись на філфаку Львівського держуніверситету ім. Івана Франка. Відтак понад 30 літ працював у редакціях районних ЗМІ та обласної газети «Відродження ”.
У поетичному доробку Савчука – збірки “Отча вишня”, “Листки по Липі Золотій”, “На вечірній кладці”, поетична драма “Кривавий тан” , сатирична поема у 5 ч. “Триесірний Ґеньо з Трої”, збірки віршів для дітей “АБЕВеГеДеНЬ”, “Замороки сороки ”, книжки гумору “Трішки усмішки”, “Блудні будні”. Друкувався поет у районній, обласній, всеукраїнській та закордонній пресі, зокрема газетах «Молодь України”, “Робітнича газета”, “Літературна Україна”, в журналах “Жовтень”, “Дзвін”, “Тернопіль”, “Літературний Тернопіль”, “Перець”, альманаху “Весела Січ” (Запоріжжя). Автор і упорядник видань з історії сіл району, збірників «Бережанська Земля» (том 2), «Книга Пам’яті», “Мурсія: українська родина ” та ін.
В.Савчук – учасник багатьох освітньо-культурних заходів, ініціатор проведення літературних вечорів, творчих зустрічей, презентацій у музеях, бібліотеках, заповіднику. Поет, журналіст, краєзнавець знаний і за межами району.
Кожна книжка місцевих поетів, яка виходить друком – це приємна подія, як і вихід нової поетичної збірки В.Савчука «Зерна з-під градобою», присвяченої захисникам України, Героям східного фронту. Провідний мотив проникливих віршів і поеми – криваві події на сході країни, героїзм наших військових. Сама назва книжечки, як зазначалося під час презентації, змушує нас задуматись над життям. Час сьогодні напружений – людина не знає, що чекає її, а життя – це неповторна мить, треба ним дорожити і прожити його з гідністю, сіяти ті добрі зерна, які проростатимуть і в мирні дні, і в час воєнних дій…
Про нову збірку В.Савчука вже відгукнувся відомий літературознавець і поет, член НСПУ Левко Воловець, який зазначає: «Поезії збірки «Зерна з-під градобою» справляють гарне враження. І справа тут не лише в актуальності, а насамперед у якості кожного вірша. Усі ж вони діймають до живого, спонукають любити Україну й задумуватися про свій внесок у боротьбу за її волю і краще майбутнє. Бо якщо поезія не заторкує душевних струн читача, то для чого вона потрібна?.. Серед усіх сильних віршів таки виділяються високим художнім звучанням «Пливе домовина на дужих плечах побратимів», «Звечоріло за дня…», «Лист матері», «Зайді», «Історія»… Попри всі відтворені в ній жахи війни, збірка навіває читачам оптимізм і віру в перемогу. Не може й бути інакше: Україна ж у нас одна!»

Тетяна Бідзіля.

2015_03_04 013

2015_03_04 008

2015_03_04 004