Війна на Сході України нікого не залишає байдужим.  Особливу благодійність  та милосердя ми проявляємо напередодні християнських свят. Бо,  на жаль, не усі люди цього року мають можливість святкувати Великдень у сімейному колі. Адже у війни нема свята чи вихідного.   Минулого тижня депутат Верховної Ради від Чортківського, Борщівського та Заліщицького районів  Олег Барна  з нами – побратимами та соратниками приїхав з АТО, де ми перебували  протягом 4 діб.

Маршрут проходив з Дніпропетровська, через базу ДУКу, Водяне, біля Пісків та рухалися ми на Північ вздовж лінії фронту до самої Станиці Луганської. Поверх 30 тонн продуктів були організовані аграріями Бучацького, Монастириського районів за сприяння  аграрія П.Гадза, депутата Верховної Ради М.Люшняка та нашою громадською організацією «Громадський майдан». Перед цим  були у Чабанці під Одесою в 4 окремому танковому батальйоні, куди відвезли продукти та різні речі нашим мобілізованим бійцям.

Військовослужбовці, які несуть службу в зоні проведення антитерористичної операції, готувалися до Великодніх свят. Найбільш напружено  свята, звичайно,  пройшли у безпосередній близькості до лінії розмежування з територіями, підконтрольними терористам. Але й тут наші воїни, не послаблюючи пильність, знаходять можливість створити собі святковий настрій, внести святкове розмаїття у напружені бойові будні. Оптимізму нашим бійцям додають віра у справедливість своєї справи і бойове братерство, численні привітання та передачі гостинців від рідних, а також величезна кількість листів від діточок з усієї України з побажаннями миру, життя і перемоги.

Наша колона на чолі з Олегом Барною свідомо обрала для відвідин добровольчі батальйони, бо вони – на самозабезпеченні, не отримують фінансову винагороду від держави за участь в АТО і свідомо, без повісток і мобілізаційних процесів ідуть захищати нашу країну від ворогів.  Під час поїздки на Схід ми побачили належний вишкіл, серйозну дисципліну та порядок в ДУЦі – патріоти щодня, щогодини готуються на високому рівні до захисту Вкраїни.

Гордимося і своїм побратимом з Чорткова – Василем Слободяном, який полишив нас та вступив до добровольчого війська, щоб не на словах, а на ділі боронити рідну землю.

Народний депутат, зовсім не боячись передової, де, як правило не ступає нога чиновника, від Донецька і до Станиці  Луганської , не минаючи комбатів і рядових солдатів, вів розмови про їхні військові будні та тривоги, проблеми та клопоти. Олег Степанович цікавився і наявністю озброєння, готовністю техніки, якістю харчування, побуту, оскільки всю отриману інформацію він направить Президенту України  для опрацювання та сприяння  вирішення проблемних питань.

ГО «Громадський Майдан» звертаємося до земляків : не можна у всьому покладатися лише на владу, а потрібно брати ініціативу у свої руки  і з молитвою  братися до захисту країни – хто зі зброєю, хто волонтерством, а  хто  – доброю і справедливою працею на місцях. Впевнений, що  тільки Бог подарує нам впевненість у нашій завтрашній благодаті, адже лише через призму християнської віри ми можемо не лякатись за прийдешнє, бо якщо з нами Бог, то хто проти нас… Треба просто діяти, і діяти з Богом у серці. Бо кожна справа, яка без Його участі, приречена на провал. Тому, в такий неспокійний час, маємо одне безпрограшне знаряддя: це сила молитви і допомога тим , хто на полі бою захищає нас з вами.

Слава Україні – Героям Слава!

Орест Мурава, заступник голови ГО «Громадський майдан»

Фото-0005