22 січня у нашому місті відбувся традиційний літературно-мистецький фестиваль «В гостях у «Золотої ПЕКТОРАЛІ». Організатороми дійства виступили відділ культури і туризму Чортківської РДА (нач. відділу – Галина Чайківська), член Національної Спілки письменників, член Національної Спілки журналістів України, головний редактор літературно-мистецького та громадсько-публіцистичного журналу «Золота ПЕКТОРАЛЬ» Володимир Погорецький.

Аби підтримати свого приятеля і друга Володимира Погорецького в добрих намірах, маю на увазі вихід у світ журналу, різні літературно-мистецькі прожекти, пов’язані з цим виданням, в урочистостях взяв участь Михайло Слабошпицький – лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч, виконавчий директор Ліги українських меценатів, директор видавництва «Ярославів Вал», співголова координаційної ради Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, секретар ради Національної Спілки письменників України, автор понад трьох десятків книжок для дітей та юнацтва, прози, публіцистики й літературної критики, лауреата різноманітних літературних премій.

Серед запрошених до нашого краю завітали світочі сучасної української літератури: Світлана Короненко – поетеса,  член НСПУ, заступник Дирекції мистецьких програм Національної радіокомпанії України, Станіслав Бондаренко – поет, письменник, заступник головного редактора газети «Літературна Україна», Євген Баран – заступник головного редактора журналу «Золота ПЕКТОРАЛЬ», голова Івано-Франківської ОО НСПУ. Окрім іменитих гостей на літературне свято завітали й представники районної і міської влади.

 Епіцентр подій вирував у Чортківському районному будинку культури ім. К. Рубчакової. У рамках літературно-мистецького фестивалю було  презентовано чергове число літературно-мистецького та громадсько-публіцистичного журналу «Золота ПЕКТОРАЛЬ» та свіжий випуск літературного альманаху «Сонячне гроно».

Серед цікавих подій цього дня слід згадати вручення премії Української ліги меценатів ім. Євгена Чикаленка директорові Чортківського медичного коледжу, заслуженому лікарю України, кандидату медичних наук Любомиру Білику (вперше на Тернопільщині). Любомир Степанович, воістину, людина щедрої душі і великого серця, золотопекторалівець по духу і переконанню. Окрім того, подячні дипломи за високу громадянську позицію та допомогу в організації міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика було вручено: Ярославові Угляру та Володимиру Погорецькому. Подячні дипломи від Української ліги меценатів за благодійну діяльність та підримку журналу «Золота ПЕКТОРАЛЬ» отримали: голова Чортківської РДА Ярослав Стець, голова Чортківської міської ради Михайло Вербіцький, голова бюджетної комісії обласної ради Олександр Стадник, президент Всеукраїнського благодійного фонду «Україна – Свята Родина» Іван Матієшин, відомі наші краяни – Ігор Ольшаковський, Василь Вислоцький, Петро Стахів.

На поетичній мапі України (на географічній практично відсутній Чортків) з’явився наш районний центр – мистецький, просвітницький, золотопекторалівський, про який знають тепер і в столиці, і за кордоном. Воістину, «Золота Пектораль – візитівка нашого міста, гордість нашого краю, чортківчан. Ми всі – і влада, і мешканці райцентру мусимо прикласти максимум зусиль, аби видання журналу та альманаху не затерлося, не розчинилося в часі і просторі, а фестивалі всеукраїнської ваги, які започатковоло це видання, мали продовження і були наповнені якісним змістом.