Серед зимової феєрії засніжений Чортків, розкрив свої обійми назустріч прекрасному — словосвіттю. У переддень Новорічних та Різдвяних свят у нашому місті відбулася знакова подія для прихильників та цінителів художнього слова — відкриття та освячення книгарні «Золота ПЕКТОРАЛЬ», яка розташувалася у приміщенні міської ради. Саме таку назву подарував новій книгарні її засновник Володимир Погорецький — відомий на теренах нашої вітцівщини поет, прозаїк, член Національної Спілки письменників України та Національної Спілки журналістів України, головний редактор літературно-мистецького та громадсько-публіцистичного журналу «Золота ПЕКТОРАЛЬ», одного з найпотужніших часописів на теренах України. Власне, відкриття книгарні — це нова віха у творчій та громадській діяльності Володимира Погорецького й надзвичайно приємно, що її назва лірично співзвучна із гучною назвою журналу та є її своєрідним доповненням.

На урочистості до «Золотої ПЕКТОРАЛІ», незважаючи на негоду – несподіваний снігопад, завітала знана літературна еліта не лише рідного краю — прибули делегації письменників з Івано-Франківщини та Тернопілля. Для Чорткова це у стократ визначна подія, адже, з появою журналу «Золота ПЕКТОРАЛЬ» та завдяки її головному редактору, наше скромне місто перетворилося на Мекку для відомих постатей літературного Олімпу, якими пишається нині вся Україна.

Розпочалися урочистості із символічного перетинання червоної стрічки, до якого запросили Чортківського міського голову Михайла Вербіцького та Євгена Барана, заступника головного редактора журналу «Золота ПЕКТОРАЛЬ». Освячення книгарні здійснив доктор богословських наук, член НСЖУ, ведучий рубрики «Духовні обереги» у журналі «Золота ПЕКТОРАЛЬ» та рідний брат винуватця імпрези — отець Василь Погорецький.

Відтак свято перемістилося до сесійної зали міської ради, де відбулися літературні читання, презентація нового числа журналу, спілкування з  гостями дійства: Євгеном Безкоровайним, головою Тернопільської обласної організації Національної Спілки письменників України; Євгеном Бараном, головою Івано-Франківської обласної організації Національної Спілки письменників України; Ярославом Ткачівським — поетом, прозаїком, депутатом Івано-Франківської обласної ради; Петром Сорокою — поетом, письменником, літературознавцем; Іваном Гавриловичем — поетом, журналістом;  Наталею Пасічник – молодою пекторалівкою, авторкою низки поетичних збірок, членом НСПУ; Йосипом Свіжаком — відповідальним секретарем журналу «Золота  ПЕКТОРАЛЬ», поетом, перекладачем; Олегом Ущенком — сценаристом, режисером, журналістом; Ольгою Деркачовою — авторкою багатьох прозових книг; Василем Бабієм — членом НСПУ; Оксаною Пухонською — молодою поетесою; Ярославом Ясінським — дипломантом літпремії ім. Т. Мельничука; Василем Карп´юком — поетом, радіожурналістом; Юлею Починок — щирою пекторалівкою, поетесою. Також на презентацію завітали й чортківські літератори й, звісно, меценати журналу: Ігор Ольшаковський, директор Марилівського спиртозаводу, Василь Матієшин — представник Всеукраїнського благодійного фонду Івана Матієшина «Україна — Свята Родина» (до речі, завдяки значній фінансовій допомозі ВБФ «Україна – Свята Родина і було відкрито у Чорткові книгарню «Золота ПЕКТОРАЛЬ»), голова бюджетної комісії обласної ради Олександр Стадник, приватний підприємець Василь Вислоцький та інші приятелі і друзі Володимира Погорецького.

Відкриття української книгарні у такому невеликому місті як Чортків — подія знакова, але, на жаль, дуже рідкісна загалом у нашій державі. Тому важливо, щоб влада та меценати усіляко підтримували добрі ініціативи та починання ідейників таких культурно-просвітницьких проектів. Дуже шкода, що на презентації такого рівня не було жодного представника районної влади, які б теж мали долучитися до цієї події. Адже час має цікаву властивість стирати все на своєму шляху — владні посади чи то матеріальні блага, але єдине, що залишається — це культурні надбання. Тож залишається лише сподіватися, що книгарня «Золота ПЕКТОРАЛЬ»  матиме такий же вдалий шлях розвитку, як і її урочистий початок, та посіє у серцях відвідувачів щирі зерна любові до прекрасного високого, витонченого літературного слова.

Ілона Стула
3.01.2011 р.

DSC_0131

One Response

  1. Володимир

    Я давно читаю ваше видання. Дуже вдячний Вам за Вашу роботу.