Вчора відзначаючи 25-річчя з часу створення Тернопільської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану, тернопільські воїни-“афганці” разом із громадськістю краю, представниками влади та організацій Української спілки ветеранів з інших областей склали спільну молитву за тих, хто загинув.

Настоятель Свято-Троїцького духовного центру отець Анатолій Зінкевич відправив панахиду та згадав загиблих під час війни в Афганістані, бійців АТО, Героїв «Небесної сотні», усіх, хто відстоював та захищав землі нашої держави.
Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника тернополянам, які не повернулися з війни в Афганістані, що у парку Національного відродження. 46 мешканців нашої області загинуло. Двоє – пропали безвісти.
Від “афганського” пам’ятника урочисті заходи продовжилися у Тернопільському обласному академічному драматичному театрі імені Тараса Шевченка. У залі зібрались тернопільські члени Спілки – воїни-учасники бойових дій, родини загиблих воїнів-афганців, гості з інших регіонів України, представники влади та громадських організацій, нинішні герої – учасники АТО, волонтери, журналісти.
Голова обласної ради Василь Хомінець звернувся із словами вдячності “афганцям” за успішну, плідну співпрацю: «Від депутатів Тернопільської обласної ради, усієї громади хочу, найперше, подякувати нашим військовим, які брали участь у війні в Афганістані. Пройшовши горнило тої далекої «чужої» війни, саме Ви першими стали на захист правопорядку в Тернополі та області у буремні часи минулого року. Саме тоді Ви, ветерани Афганістану, були оплотом безпеки, охоронцями спокою краян, коли не стало ні міліції, ні прокуратури, ні керівництва ОДА. Саме з Вами обласна рада наводила порядок. І нині воїни-“афганці” першими йдуть у бій на сході нашої держави, захищаючи незалежність та соборність України. Низький уклін Вам за це! Молімося за тих, хто загинув, і пам’ятаймо тих, хто нині боронить нашу землю».
Очільник облради вручив грамоти членам Спілки.
Вечір продовжився піснями народно-самодіяльного колективу-гурту «ДОЛГ» Тернопільської ОО УСВА.
До речі, Тернопільська обласна організація Української Спілки ветеранів Афганістану приділяє велику увагу увічненню пам’яті загиблих. Збудовано пам’ятники в містах Тернополі, Чорткові, Гусятині, Ланівцях, Теребовлі, Кременці, Підволочиську, Заліщиках.
В області діє 2 музеї: в місті Тернополі в обласному краєзнавчому музеї постійно діюча експозиція “Війна в Афганістані”, а в селі Борщівка Лановецького району в сільській школі знаходиться музей героя-“афганця”, Героя Радянського Союзу підполковника Ярослава Павловича Горошка, в м. Монастириську відкрито кімнату-музей про афганську війну. Члени Спілки активно працюють з молоддю, ними створено табір «Патріот», – повідомляє прес-служба Тернопільської обласної ради.

a1

a3

a4

a5

tt

t1

t2