Відділ культури і туризму Чортківської РДА, що до безтями «любив» журнал «Золоту Пектораль», особливого його головного редактора, котрий постійно «заважав» його керівництву працювати у поті чола, має тепер серйозні проблеми із законом. Але кожне зло від яких воно би поважних сердець не ісходило мусить понести покарання. То при Вікторові Ющенкові можна було безнаказано красти, а при нинішній владі перед крадіями ріжної дрібної масти закрився шлагбаум.

   Тернопільські фінансові інспектори провели ревізію фінансово-господарської діяльності відділу культури та туризму Чортківської районної державної адміністраціїі виявили порушення, що призвели до  втрат більше  70 тис. грн., – повідомляє «Тернопільський тиждень».

   Найбільш суттєве і, на жаль, вже традиційне порушення фінансової дисципліни, яке виявляється практично на кожному об’єкті контролю, пов’язане з  незаконним нарахуванням та виплатою заробітної плати. У даному випадку воно призвело до втрат (включно з зайвими нарахуваннями до державних цільових фондів) більше 35 тис. грн. Якщо конкретніше, то інспектори зафіксували неправомірне нарахування індексації, премій та надбавок.

   Також ревізією було виявлено, що відділом культури та туризму не перераховано в дохід районного бюджету більше 16 тис. гривень, зайво виплаченої та утриманої заробітної плати в попередні періоди.

   Окрім цього, було виявлено що керівництво відділу культури та туризму всупереч Бюджетному кодексу України провело оплату  праці  бібліотечним працівникам, які надавали платні послуги  на суму майже 7 тис. гривень за рахунок коштів загального фонду, а не спеціального.

   Інспектори також встановили порушення,  пов’язане з завищенням вартості виконаних ремонтно-будівельних робіт, що спричинило втрати більше 13 тис. грн. внаслідок повторного включення витрат на поточний ремонт системи електропостачання приміщення краєзнавчого музею.

  За матеріалами ревізії складено 7 протоколів про адміністративні правопорушення, застосовано фінансову санкцію у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами.

   Про результати ревізії проінформовано прокуратуру Чортківського району.