Несподіваним цього понеділка став візит до Чорткова знаного літератора – Володимира Шовкошитного. По­вертаючись із літфестивалю у Миколаєві, на Львівщині, автор відгукнувся на запрошення Володимира Погорецького, ре­дактора журналу «Золота Пектораль», і завітав до Чорткова.

Через таку спонтанність знайомство із автором вдалося ще більш яскраво. Спершу п. Володимир зустрівся зі студентами у філії ПНУ ім. В.Стефаника, де провів цікавий, динамічний виступ. По обіді у центральній книгозбірні на зустріч чекали дорослі прихильники художнього слова.

Розпочинати знайомство із автором, який провів 92 дні і 33 ночі, включаючи «найгарячіші», на Київському майдані, неможливо з іншої розповіді, аніж про революційні події. Яскраво і глибоко душевно Володимир Шовкошитний повів присутніх світом людських доль, переживань, героїзму і трагедій, з якими перебував поряд стільки часу. «Прийшов на Майдан із двома синами – дружина жодного разу не запере­чила наш обов’язок захищати Україну», – говорив п. Володимир. – «У найстрашніші дні ми усі, оточивши себе кільцем вогню, спалили все, що було навколо на Майдані. Я став свідком багатьох неймовірних речей – як люди і відкривали для себе віру, як святі отці ставали попереду натовпу, як на барикадах відроджувалася Україна. По­гляньте – сьогодні у світі найвища гідність – вийти з жовто-блакитним прапором. Наш стяг свободи – світовий символ волі!». Розповідь автора про себе губилася в людських долях, яких він мав щастя торкнутися – і прості хлопці з Майдану, що стали героями, і великого патріота Василя Стуса, у перепохованні якого п. Шовкошитний брав участь, і долі самої України, у Декларації про Незалежність якої є і його підпис. Говорячи про себе, він називає себе не стільки успішним, скільки щасливим автором. Нині його життя – це українська книга. Розповіді про власну творчість чередувалися з рецензіями книг талановитих українських поетів і письменників, твори яких виходять у світ із його видавництва з промовистою назвою «Український Пріорітет». Розповідь перепліталася строфами його талановитих поезій, уривками із поезій його колег по перу. Час збіг непомітно, проте захід залишив надію на іще не одне повернення автора до Чорткова, чекати на яке пообіцяв Володимир Шовкошитний із нетерпінням, так само, як чекатимуть на нього у нашому місті.

Ірина БРУНДА

IMG_7182

IMG_7184