Поет-пісняр, на пісенній творчості якого зростало наше покоління, заслужений діяч мистецтв України Богдан Стельмах цього разу розповідав про деякі моменти своєї біографії, про які досі не згадувались ні в одному інтерв’ю, ні в вікіпедії: шкільні роки, життя в університеті, служба в війську. І саме завдяки цим розповідям стають зрозумілими джерела, що свого часу сформували унікальну сутність митця, пробудили його творчу фантазію; ті дороги, які провадили Богдана Стельмаха  саме до такої творчості, яка сьогодні відома його колегам і шанувальникам.


В читальній залі Львівської Бібліотеки імені Лесі Українки, де відбувалась творча зустріч із поетом під назвою “Правдива пісня” в рамках 80-річного ювілею автора, не було вільних місць. Послухати слово пана Богдана прийшли студенти Львівського державного університету внутрішніх справ, а також колеги по перу: Ліліана Косановська, Валентина Лотоцька, Іларій Ляхович. Виступили: легенда Львівського телебачення, редактор і ведучий культурологічних програм Василь Глинчак, очільник Львівської письменницької організації, заслужений діяч України мистецтв Олесь Дяк, поетеса і прозаїчка Дзвінка Чабан-Леус, яка майстерно виконала пісню Ігоря Білозіра на слова Богдана Стельмаха “Перший сніг”. Модерувала творчий вечір бібліотекарка і членкиня Національної спілки письменників України Галина Скірська. 


У своєму виступі Олесь Дяк привітав майстра слова з черговою презентацією, звернувши увагу читачів на те, що фраза “Поетами не народжуються” не стосується Богдана Стельмаха. Про таких, як він (а таких – одиниці), говорять: “Поет – від Бога”.


Леся Бернакевич