Чого западав на красивих жінок, Ростислав знає. Як же не потонеш у жіночих чарах: витонченій фігурі, блакитних, карих, а чи то у зелених очах, розкішному волоссі. Три дружини-красуні були у житті Ростислава, які його залишили, бо, як казали, зустріли кращих. Та й із новими обранцями вони не поєднували на довго свої долі. Це такий тип дівчат: які викачують із заможних чоловіків енергію, гроші, життєві сили, щоб потім знайти нову жертву. Фатальні жінки нишпорять у пошуках забезпечених чоловіків, вимагають комфорту, забуваючи про власні душі.

Три жінки розбили серце Ростиславу. Добре, що хоч одна народила йому сина. Навіть рідна дитина не втримала жінку, щоб створити сімейне вогнище. Завдяки малому, чоловік почувався не так самотньо у свої сорок п’ять років.
Ростислав панічно став боятися жінок і тримав їх на відстані. Не раз запитував себе: чи то життя заставило його бути таким недовірливим, чи дійсно доля така, що не скупиться на корисливих красунь? Одне знав напевне, що на довгі ноги і короткі спідниці більше ніколи не поведеться.
– Тату, я хочу, щоб няня була моєю мамою, а ще я хочу братика, – сказав якось чотирирічний Остапчик татові, який повернувся з роботи пізнього вечора.
Саме тоді слова малого заставили чоловіка розкрити очі і побачити тиху, скромну і милу дівчину, яка з часу народження сина працювала у його домі.
Оксана була сиротою, виховувала дівчину у середніх статках уже покійна тітка. По закінченні школи провчилася на курсах швачок і у вільний від роботи у Ростислава час, шила вдома. Її однокімнатна квартира, яку залишила тітка для своєї небоги, була більш схожа на майстерню. Замовників у Оксани вистачало, адже вона любила свою справу і не лінувалася. Вперто йшла до своєї мрії: дуже хотіла відкрити власне ательє. Бувало не раз, що й ночами кроїла та шила. Збирала дівчина копійку до копійки, бо ж мусила сама про себе дбати.
… Не знав Ростислав, як підступитися до Оксани, щоб не наполохати і так закриту у собі дівчину. Він не проявляв надмірної уваги, бо та так шарілася, що й йому ставало не по собі. Запросив якось вихідного дня Оксану до зоопарку, мовляв, сам не справиться із малим і йому на деякий час потрібно буде відлучитися у справах. Погодилася. Тоді відвідувачі зоопарку бачили у них щасливе подружжя, а Ростислав зрозумів, що закохався. Таких почуттів у його серці не було раніше. Його розривало із середини від щастя. Хотілося вернути гори, літати, або ще Бог зна, що творити…
– Виходь за мене, Оксано, – якось усе-таки одного дня наважився і запропонував Ростислав. – Обіцяю усе життя, скільки мені дано Богом, турбуватися про тебе, любити тебе, оберігти і кожен твій день наповнювати щастям.
Погодилася Оксана і не пошкодувала. Ростислав, який у минулому пережив не одну подружню зраду, леліяв свою кохану, цінував кожен прожитий із нею день. І збулися ще дві заповітні мрії – народився для Остапчика братик, а Оксана відкрила своє власне ательє.

Леся Грінчук