Як зазначає  Блог редакторів української Вікіпедії, 5 червня 2021 року в Києві під час Форуму українських вікіпедистів відбулося нагородження відзнакою «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина «за внесок у майбутню Перемогу України в інформаційній війні». Це перша в Україні не віртуальна нагорода для активістів, які впродовж багатьох років редагують вільну інтернет-енциклопедію Вікіпедію.

Вручення відзнаки та проведення Форуму ініціювала громадська організація Інститут національного розвитку. До складу журі, яке визначало лауреатів, окрім Миколи Кравченка (директора цього Інституту) входили також Олександр Алфьоров, координатор історико-меморіальної ініціативи «Пам’ять Нації», та Андрій Ромащенко, керівник ветеранського освітнього проєкту «Школа молодих лідерів ім. Аксьона і Хоми» (Школа названа на честь добровольців батальйону «Азов», загиблих в Іловайську влітку 2014 р.).

Лауреатами відзнаки «Вікімеч» стали:

  1. Юрій Пероганич, який організаційно оформив вікі-рух в Україні, створивши ГО «Вікімедіа Україна»;
  2. Андрій Бондаренко, ініціював музичні вікі-проєкти;
  3. Олексій Юрченко – співзасновник Вікімедії в Україні і ветеран російсько-української війни;
  4. Євген Букет, який започаткував міжнародний фотоконкурс «Вікі любить Землю»;
  5. Ігор Туржанський, який започаткував проект «Вікі-тижні»;
  6. Віктор Семенюк, адміністратор української Вікіпедії та організатор численних «Вікіекспедицій»;
  7. професор Володимир Білецький, один з найрезультативніших дописувачів української Вікіпедії, внесок якого найбільше вплинув на її популярність;
  8. Леонід Панасюк – один з найрезультативніших дописувачів Української Вікіпедії, який створив статтю про Олега Ковалишина.

Нагорода носить ім’я Олега «Raider» Ковалишина (його вікі-нік збігається із фронтовим позивним) – вікіпедиста і добровольця батальйону «Донбас», який загинув 23 травня 2014 р. у бою під Карлівкою. Загинув в 2014 у дуже символічний день – 23.V., в День Героїв. Окрема відзнака буде передана родині загиблого бійця.

Олександр Алфьоров, який знав Олега Ковалишина особисто, розлого розповів про «довікіпедійний» період життя «Raiderа». На початку 2000-х років він був активним учасником руху історичних реконструкторів і намагався пропагувати там українську патріотичну тематику.

Як зазначив ініціатор Форуму Українських Вікіпедистів, директор Інституту Національного Розвитку Микола Кравченко: «Всі війни нашого часу – гібридні. Чим більш інформаційною стає епоха, тим більш важливою у війні стає невійськова складова. Перемога в головах може наблизити Перемогу на фронті швидше, ніж власне бойові дії. Отже, сьогодні диванні війська – це також війська. Прикро, що головнокомандування не надає інформаційному виміру війни належного значення в системі державної безпеки. Інформаційний фронт на державному рівні до сих пір не вважається фронтом. Тут справи набагато гірші, ніж справи на передовій ООС. Втім, цей факт має спонукати нас не до скиглення, а до наступу в інформаційній площині. Україні для перемоги потрібні скоординовані зусилля цілих колективів. Тому, творімо інформаційні добробати! Мобілізацію на інформаційний фронт починаємо з вікіпедистів!»

Під час Форуму учасники в режимі “круглого столу” обговорили такі теми: “Українська Вікіпедія — енциклопедія для світу про Україну і для українців про світ”, “Вікіпедія, як поле інформаційної війни”, “Конкурси в Українській Вікіпедії та інші способи заохочення нових користувачів”, “авторитетні джерела”, “співпраця в межах вікіспільноти”, “розвиток освітніх, культурних та інших тематичних вікіпроектів”.

Юрій Пероганич, започатковувач Вікімедійного руху в Україні, закликав творити нові ресурси за принципом Вікіпедії. Як приклад такої діяльності він презентував краєзнавчий проект «Енциклопедія Носівщини». Ю. Пероганич відзначив, що сьогодні Вікіпедія відіграє роль, подібну ролі Товариства «Просвіта» наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.

Завдяки онлайн-включенню з Одеси до Форуму долучився адміністратор Української Вікіпедії Анатолій Луцюк. Він розповів про інформаційні вікі-війни з позицій саме адмін-корпусу.

Вікіпедист і краєзнавець Євген Букет закликав дописувачів долучитися до колективної підготовки книги про історію Вікі-руху в Україні, яку варто видати до 20-річчя Української Вікіпедії у 2024 році. Директор видавництва «Орієнтир» Данило Коваль, який також був присутній на Форумі, запропонував майбутнім авторам допомогу в публікації, коли книга буде готова.

Форум Українських Вікіпедистів став першим оффлайн вікі-заходом в Києві від початку пандемії і пройшов з дотриманням всіх карантинних норм. Учасники Форуму висловили сподівання, що Вручення відзнаки «Вікімеч» імені Олега «Raider» Ковалишина «за внесок у майбутню Перемогу України в інформаційній війні» та проведення Форуму Українських Вікіпедистів стане щорічним заходом і в майбутньому до нього долучиться більше зацікавлених осіб та організацій.