Ізгої на рідній землі?
Живе собі самотою тихо й сумирно в селі чи то на хуторі Марилівка на Чортківщині Володимир Добрянський, котрому не так давно виповнилося 45 років. Він — краєзнавець, історик, археолог. Свого часу закінчив Володимир Казимирович історичний факультет Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича.
Відколи чоловік себе пам’ятає, його постійно вабила археологія. Закінчивши шостий клас, уперше побував в археологічній експедиції в селі Блищанка Заліщицького району, керівником якої був доктор історичних наук, доцент Київського державного університету, уродженець Заліщиків Юрій Миколайович Макєєв. А через два роки про учня восьмого класу написала газета «Радянська Україна». В замітці йшлося, що школяр середньої школи №4 м. Чорткова Володимир Добрянський відкрив біля села Бедриківців на Заліщанщині стоянку пізнього палеоліту — одну із найстаріших стоянок давньої людини на території нашого краю.
Під час навчання в університеті і після нього Володимир був учасником багатьох археологічних експедицій, відкрив близько ста археологічних пам’яток, має багато публікацій у місцевій періодиці та наукових журналах. Він — людина, сповнена, здавалось би, амбітних задумів і планів. Болить йому найбільше, як руйнуються історичні пам’ятки, чорними археологами розграбовуються в районі давньоруські городища і, найстрашніше для нього, що нікого то не цікавить, ніхто особливо не переймається цими проблемами, а його консультації, практичні поради не потрібні працівникам місцевих органів влади.
Дивно… Але, як не крути, ми всі (більшою чи меншою мірою) вже багато років живемо ізгоями у громадянському суспільстві з милозвучною назвою «Україна».
Володимир ПОГОРЕЦЬКИЙ.
На фото: (зліва направо) Володимир ЯВОРСЬКИЙ, Іван БРИНДЗОЛА, Володимир ДОБРЯНСЬКИЙ, Ігор ТИМЧАСЮК, Василь ОЛІЙНИК. 22 липня 1992 р. урочище Городище (с. Лисичники Заліщицького району).