16 травня в сесійному залі Чортківської районної ради відбулася тридцята сесія районної ради. На порядок денний було винесено ряд  питань, за вирішенням яких прийшли проконтролювати громадські активісти та небайдужі патріоти району. Найбільше вразили питання, які стосувалися звернень до центральних органів влади з приводу політичної ситуації в країні та внесення змін  до районного бюджету.

Депутати довго  не хотіли проголосувати за звернення до київської влади, яке написали прості люди з ГО «Майдан» через політичний колапс в державі, обранці мотивували це радикалізмом та ще чимось, щоб тільки не взяти до уваги написане.
А ще наглішим, порівняно з питанням звернення, було питання справжнісінького  політичного хабаря бютівців і свободівців головному лікарю Чортківської центральної комунальної лікарні Роману Чортківському. В чому полягав хабар, запитаєте? Та в тому, що Роман Чортківський всупереч здоровому глузду та серйозному віку, не зважаючи на позицію підлеглих медиків, підтримати всенародно обраного кандидата, недавно виявив з своїми «підмештними» партійцями підтримку на кандидування на голову Чортківської райдержадміністрації бютівцю Віктору Шепеті, який не маючи жодного дня робочого стажу по квотному принципу мав наміри посісти найвище чиновницьке крісло в районі.
Бютівець, об’єднавши зусилля зі свободіцями, вирішив віддячити бюджетними коштами головному лікарю, а саме забрати гроші з ремонту аварійних шкіл району, які, як показували на слайдах, вже от-от розсипляться і направити їх на ремонт Чортківського пологового будинку. Попередньо в інтернет–газетах була написана стаття, що 500 тис. грн. керівник освіти планує виділити на ремонт кабінету і ми, звичайні люди, чуть було не повірили в це. Та на сесії Чортківської районної ради зрозуміли, що таким чином готувались псевдопатріоти забрати гроші з ремонту шкіл, бо кабінетів, які можна ремонтувати районна освіта, як ми почули (і пізніше хлопці-активісти перевірили) не має і не планувала на це ні копійки. Отакі підступні дії ніяк не виправдовують окремих депутатів, котрі, як щурі у владі, використовують свої депутатські мандати для вирішення шкурних питань і розраховуються бюджетними коштами за підтримку на посади. Ви, подивіться, на спортзал в Білобожницькій школі, де неможливо провести заняття, бо на голову капає дощ чи поїдьте в Колиндянську школу (яку показали на знімках усім на сесії), де вже нетерпить час переносити ремонтні роботи, бо скоро упадуть стіни. А ці біло-сердечні просто вирішили освітянськими грошима віддячити головному медику-“хабарнику” за політичну підтримку. Педагоги, які сиділи в залі, не мали сил стримувати свої емоції, дивлячись на ці безчинства з боку народних обранців.
Невже Революція Гідності нічого не навчила і манера ведення політичного спілкування залишилася на тому ж рівні що була? Доки ці партійні “криси” будуть ставити свої особисті інтереси вище державницьких? Гроші зі шкіл на пологовий?
А хто народжував в Чортківському пологовому задарма? Є такі? Відгукніться, якщо є, бо я чомусь не вірю.
Вони беруть, а ми даємо. Це замкнене коло – беруть, бо ми даємо, а ми даємо, щоб вони не нашкодили нашим дітям і дружинам, щоб пологи пройшли добре. Бо в разі чогось, ми, прості люди, НІКОЛИ І НІЧОГО НЕ ДОКАЖЕМО….вони за 1 годину перепишуть всю історію вагітності! ОСЬ ТАКА РЕАЛЬНІСТЬ, ПАНОВЕ.
До речі, після сесії ми запитали на центральній площі Чорткова перехожих – чи платили вони за пологи, коли такі мали місце у їхніх родинах? І знаєте, ви не помилилися – ні один з опитаних не сказав, що його сім’ю обминули «благодійницькі внески» за народження нової людини на світ. Та  хто б мав сумніви, що це саме так? То чому не створити якийсь рахунок, де б перераховували породіллі гроші, а не пхали у широкі кишені медиків, а потім за ті гроші зробити ремонт, придбати обладнання, а не будувати хатиська та купляти розкішні авта для себе і своїх чад.
Після подій на Майдані люди перестали мовчати і кажуть хто, кому, скільки і за що заплатив. Отак і про нашу медицину – усім все ясно, як білий  день. Я не думав, що чортківські депутати виявляться таки свідомішими у своїй більшості, бо вони таки не повелися на той політичний хабар і гроші у медичну бездну не віддали. Хоч перед присутніми на сесії громадянами не впали лицем в болото, чи то може відеокамера активістів їх тримала під контролем, а чи таки дісно совість у них прокинулася?
Знаємо, що недавно “Тернопільський обласний клінічний перинатальний центр “Мати і дитина” опинився в епіцентрі скандалів і жахливих історій про здирництво тамтешніх медиків – там відбулося чимало перевірок – напевно активісти Чортківщини мусять аналогічно зайнятися медициною краю. Десь такі побажання були нещодавно висловлені громадськими активістими району – треба за це взятись.
Ще на сесії цікавим було питання обрання голови районної ради, але несподівано залишився головою В.Заліщук, заяву якого про відставку депутатський корпус відмовився взяти до відома. Шепета, який марить посадою голови адміністрації, на початку минулого тижня розповідав, що в п’ятницю його уже представлятимуть, як голову РДА. Не представили. Якийсь політичний “володій” закрив перед ним свої двері чи то може так молиться чортківська громада щоб це Боже створіння не потрапило на керівне місце? Бо спершу треба набути чисто людських рис, а тоді вже приміряти до себе посади.
Незабаром вибори президента – не зміним одних злодіїв на інших. Приходь — підтримай достойних, які ніколи не поводитимуться по–щурячому! Ми – галичани і далі на Майдані стоїмо, щоби тепер скинути керуючу нині секту, котра не краща за владу Януковича. Питання в тому, чому ти сидиш вдома і не помагаєш нам разом будувати країну і призначати таку владу, яка потрібна нам всім.
                              

Тарас  Козак

(з сесійної зали Чортківської райради)

http://poglyad.te.ua/ 

2 коментарі

 1. з сайту новин

  Тернополянин скаржиться на благодійні внески, які вимагають у пологовому
  22 травня, 2014
  З наболілим питапнням хабарництва звертається тернополянин на сайт міської ради. Чоловік пише, шо у пологовому вимагають грошей, прикриваючи це благодійністю.

  – В кінці травня, на початку червня, дружина має народжувати в пологовому будинку №2. Вже тепер, була озвучена сума за послуги. Частину запропонували внести авансом. Любий візит до лікаря, супроводжується купівлею рідкого мила та рушників. Без благодійного внеску, не отримати виписку чи довідку. Підкажіть будь ласка, яким чином, можна покарати лікаря, який вимагає гроші? – пише тернополянин (орфографію збережено).

 2. Гострик(шепета)

  А що це очільниця освіти придумала новий псевдонім. А де Руслан Ластівка та Моніка Левінських?