Файні статті пише пан Володимир Погорецький на сайті «Золота пектораль»: змістовні, цікаві, концептуальні та сміливі. Це інтернет-видання дійсно стало трибуною свободи слова, взірцем того як має виглядати незалежний засіб масової інформації. Сайту підійшла б назва, наприклад, «Вільне словотворення», «Вибір людей», «Голос народу»… Правда, у Чорткові вже є видання з останнім найменуванням. Це районна газета. Біда лишень, що така хороша назва ніяк не стосується цього друкованого ЗМІ, бо голосу народу там є мало, натомість більше прогресує голос влади

Не слід вважати, що у «районці» трудяться погані журналісти. Більшість з них – фахівці, майстри пера… зі зв’язаними руками. Над ними височіє цензор в особі редактора Габруського, який є слухняними інструментом в руках голови РДА. Принаймні, такий висновок напрошується після того, як редактор Габруський систематично ігнорує думкою депутатів Чортківської районної ради від опозиційних партій «Батьківщина» та «Свобода», відкидаючи критичні матеріали про діяльність низової та верховної влади на теперішньому етапі. Очевидно, що найбільшу неприязнь Габруського викликають, матеріали подані до редакції, головою досить великої фракції у районній раді ВО «Батьківщина» Віктором Шепетою. Як правило, «крамольні» з точки зору редактора, матеріали не допускаються до друку, без обґрунтованого пояснення причин їх опублікувати. І це називається голосом народу? Цікаво, якого народу? Чи бува не того, що засідає у кабінетах так званого білого дому у Чорткові?

Щоби якось вплинути на цензора від влади у редакції газети, опозиційні депутатські фракції у Чортківській районній раді ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода» виступили з ініціативою створити депутатську комісію для перевірки діяльності редакції газети «Голос народу», оскільки районна рада є засновником газети та виділяє їй щорічні дотації. Перевірка є нормальним явищем і її не треба так панічно боятися, якщо ти без гріхів. Однак, пан Габруський перелякався перевірки не на жарт. Напередодні засідання президії Чортківської районної ради, де мало обговорюватися питання створення зазначеної комісії, пан редактор-цензор гарячково шукав захисту. І знайшов – у провладній фракції «Наша Україна» та свого ліпшого друга Любомира Хруставки. У результаті – питання не пройшло. Не вистачило голосів. На сесії, яка відбулася 24 грудня минулого року це питання не розглядалося. А треба було б розглянути, хоча б з огляду як проголосують народні обранці, щоби люди побачили хто є хто. Цензурі має бути покладено край!

             Група депутатів Чортківської районної ради

One Response