Біля церкви Святої Покрови у Чорткові є капличка Божої Матері, яку майже сто літ тому на храмовий празник було освячено і відкрито. Пережила вона разом із церквою лихоліття, що буревієм пронеслися над нашим знедоленим краєм.

У ніч з 6-го на 7-ме липня 1944 року капличку було зруйновано фашистською бомбою, однак, скульптурне зображення Матері Божої вціліло, не зазнавши ні найменших ушкоджень. За переказами місцевих старожилів, саме в той час біля каплички таємно від командира та замполіта молився радянський солдат. І Матір Божа не залишила без уваги його молитву – врятувала його молоде життя. Саме цей факт, що скульптура Діви Марії та воїн, який звертався до неї зі щирими словами і відкритим серцем, яскраво і надзвичайно переконливо засвідчує не тільки для віруючих, але й для атеїстів, яку велику силу має Боже Провидіння.По війні парафіяни відбудували капличку із дерева, і такою вона залишалась до 1981 року, коли її було вимурувано із каменю.Наступне оновлення каплички відбулося з нагоди 2000-ліття народження Ісуса Христа. Тоді ж було встановлено Хрест, по якому тече Свята вода, омиваючи його.

Біля каплички відбувається освячення води – Йорданське (на Водохреща), а також на Зелені Свята. Зліва від каплички Божої Матері викладено символічну гору Синай, на якій молився Мойсей, і де він одержав від Господа Бога Скрижалі із Заповідями. Читаючи їх, парафіяни мають нагоду подумки перенестися на те святе місце і ще раз пригадати встановлені Богом для людини моральні закони.

.

 

Скульптурне зображення не постраждало від фашистської бомби

Скульптурне зображення не постраждало від фашистської бомби

покрови 1-111

 Оновлено капличку з нагоди 2000-ліття народження Ісуса Христа

Оновлено капличку з нагоди 2000-ліття народження Ісуса Христа

 

One Response