Минулої п’ятниці відбулося засідання Громадської ради при Чортківській райдержадміністрації, яке провів голова Громадської ради Іван Стечишин. Цього дня вперше представники Громадської ради зібралися в оновленому складі для того, щоб винести ряд пропозицій та обговорити план роботи на 2015 рік, а також затвердити положення новоствореної Громадської ради.

Громадська рада при Чортківській райдержадміністрації – це постійно діючий колегіальний виборний консультативно-дорадчий орган, утворений для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики.

Перш, ніж приступити до роботи члени засідання заслухали звернення районного військового комісара Підручного Л.Р., який висловив своє невдоволення щодо місцевої інтернет-газети «Чортківські новини», яка те і робить, що поливає усіх брудом та займаються антирекламою ЗСУ. В свою чергу, присутні вирішили унеможливити розповсюдження неправдивих статей, наголосивши на необхідності звернутися в СБУ за  поясненням щодо діяльності даного видання. Під час засідання учасники зібрання затвердили нове положення про Громадську раду при райдержадміністрації та обговорили пропозиції до плану роботи Громадської ради на 2015 рік. Кожен із присутніх висловив ряд питань, над якими працюватиме Громадська рада, а саме – йшлося про підтримку народного віче в зв’язку із підняттям тарифів за газ та комунальні послуги, через небувалий скачок цін та нестабільність курсу валюти, війною з російським окупантом на Сході.  Одноголосно вирішили на наступному засіданні Громадської ради заслухати повний звіт за період роботи в районній державній адміністрації заступника голови Чортківської РДА Вівата І.О. у зв’язку із зверненням ряду громадських організацій району щодо повної бездіяльності даної особи на посаді головного гуманітарія.

Також важливим питанням засідання Громадської ради було питання про підтримку  звернення  про передачу міського комунального краєзнавчого  музею у спільну власність територіальних громад сіл, селищ та міста Чортківського району. Виникла пропозиція  звернутися в Чортківську РДА та Чортківську районну раду щодо термінового проведення ремонтних робіт центрального стадіону у зв’язку з його незадовільним станом  та недопущенням його руйнування. Не обминули увагою члени Громадської ради і питання боротьби із алкоголізмом у районі та недопущення розміщення розважальних закладів у закладах культури; перевезення, вартість проїзду та ціни на пальне. Усіма присутніми на засіданні  було одноголосно підтримано пропозицію щодо введення в члени колегії при  Чортківській РДА голову Громадської ради Стечишина І.С., оскільки враховуючи Регламент Громадської ради при районній державній адміністрації,  взаємовідносини Громадської ради  з районною державною адміністрацією, голова Громадської ради повинен бути членом колегії районної державної адміністрації.

В умовах сучасних реалій та бажання Європейської інтеграції на засіданні окреслили питання шляхів вирішення питань безбар’єрної України.

На завершення засідання учасники обговорених питань затвердили план роботи Громадської ради та висловили впевненість у тому, що їхні рекомендації будуть враховані в процесі удосконалення системи державного управління, з метою забезпечення духовних, економічних, соціальних, політичних та інших потреб людини.

                                   Громадська рада при Чортківській РДА

5 коментарів