Злодіїв, які обікрали церкву в селі Товстеньке, що на Чортківщині, піймали правоохоронці. Ними виявилися двоє неповнолітніх місцевих мешканців.

23 березня у чергову частину Чортківського райвідділу міліції надійшло повідомлення від сільського голови села Товстеньке про те, що невідомі проникли в приміщення церкви та викрали звідти усі гроші. На місце події одразу прибула слідчо-оперативна група.

У ході перевірки стало відомо, що злодії винесли 41 тисячу гривень, тисячу триста євро та вісімсот доларів США. Гроші громада збирала на ремонт храму.

За словами начальника місцевого райвідділу міліції Валентина Юрчака, правоохоронці відпрацьовували та перевіряли усіх. Причетними до крадіжки виявилися двоє неповнолітніх місцевих мешканців.

Хлопці в минулому році закінчили школу. Обоє навчалися в місцевому профтехучилищі. Вони зізнаються, що до злочину готувалися майже місяць. Де зберігаються гроші знали, оскільки один з них впродовж кількох років прислуговував в цій церкві. Пішли до храму ввечері, викрутили навісний замок та вибили двері. Знайшовши кусок заліза, підважили дверцята сейфу.

Скільки взяли грошей, хлопці не рахували, а одразу поїхали їх витрачати. Вони не очікували, що правоохоронці вийдуть на них, оскільки спробували знищити сліди злочину, засипавши все перцем. Таку методику, кажуть юнаки, побачили у кіно.

Крадіжка грошей із храму шокувала місцеву громаду. Люди не могли уявити, хто і для чого заліз у святе місце. Дехто вважав, що це заїжджі злодії.

Витратити усе вкрадене хлопці не встигли. Їх впіймали правоохоронці. На сьогодні неповнолітні перебувають під домашнім арештом.

Подію внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 185 частиною 3 – крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому.

Досьє 102

517

614

327

230

158