Кілька разів на столичному Майдані побував голова бюджетної комісії Тернопільської обласної ради Олександр Стадник. Про тамтешню атмосферу і настрої він знає в деталях, тож своїми думками з епіцентру подій він ділиться з читачами.

Усе було, як на війні

“На Майдані загалом я пробув 27 днів. Уперше, разом із товаришами з Чорткова, поїхали туди, коли вночі 30 листопада побили студентів. Зранку, 1 грудня, ми 46 чоловік, уже стояли на місці, де вирішувалась доля української гідності».
11 грудня, під час штурму вулиці Інститутської, людей було дуже мало. Пан Олександр бачив, як молоді хлопці із самооборони проявляли неабиякий героїзм, і в яких було чому повчитися!

Утретє народний обранець поїхав до столиці, коли розпочався наступ на вулиці Грушевського. Наступного разу вирушив до Києва, коли там розпочалась справжня війна, тож одразу, разом з усіма, став на оборону Майдану. “Основний спротив, та й найбільше загиблих було саме на Інститутській. У мене перед очима і донині стоїть картина, як виносять тіла тих людей. Ніколи не забуду, як орієнтовно за п’ять хвилин винесли сім хлопців.

Я швидко зрозумів, що там орудує снайпер. У цей момент війська внутрішніх сил почали відступати в бік Європейської площі. Ми одразу пішли в атаку, я був одним із тих, котрі схопили полковника внутрішніх військ, його повели за сцену Майдану, згодом до нього приєднались і кілька його бійців”

Пан Олександр розповів, що як і всі був в бронежилеті, касці, але без комуфляжної форми. На його думку, саме по “камуфляжу” снайпер розпізнавав хлопців із самооборони і цілився в них в першу чергу. “Хоча, куля не обирає. У той час під обстріл міг потрапити будь-хто. Все було, як на війні!”

Олександр Михайлович був одним із тих, хто відкрив Межигір’я. “Пам’ятаю, як Кличко вийшов на Майдан і, розводячи руками, сказав, що вони зробили все, що змогли, мовляв, Янукович не хоче йти у відставку. Ця промова викликала хвилю невдоволеності у народу і тоді Майдан поставив ультиматум: «якщо до десятої години президент не піде, тоді ми візьмемо Межигір’я». Тож у суботу зранку ми стояли на вході в апартаменти… А невдовзі люди милувалися статками тирана-дизертира”

Люстрацію потрібно починати з політиків

Сповнений революційним духом столиці, О. Стадник ділиться думками щодо сьогоднішньої ситуації в країні. «Вимоги Майдану цілком зрозумілі: навести порядок у країні. Тому сьогодні не важливо поміняти “Степана на Василя чи Івана на Петра”, основне – повне перезавантаження влади в Україні. Мова йде про люстрацію. Я – “за”, але для цього повинні бути чіткі критерії. Потрібно законодавчо визначити, хто має право її проводити?»

За його словами, найболючішою у нашій ситуації є корупції у владі. Якщо її викорінемо, то у нас все налагодиться і народ повірить владі. “Не є таємницею, що до сьогодні суди ухвалюють рішення або за хабар, або за вказівкою зверху. Але найстрашніше, що виголошуючи вирок, вони говорять: “Іменем України” (!) Потрібно здійснити докорінну реформу судової системи, адже суд має бути останньою інстанцією, яка стоїть на захисті прав людей.

А міліція? Усім відомі випадки, як деякі із правоохоронців самі ж скоювали страшні злочини, крали, катували людей. Не краще чинили прокуратура і державні органи влади”.

Народний обранець окремо звернув увагу на корупцію у партіях. Мовляв, кожна з них щоразу наголошує, що саме вона справедлива і її ідеологія – найправильніша. “Усім добре відомо, як формувалися списки у Верховну Раду і не тільки. Все замішано на грошах!

У результаті це призвело до того, що у парламенті з’явились так звані “тушки”, які згодом переходили та формували “більшість”, а долю того чи іншого рішення вирішували хабарі. Тож люстрацію потрібно починати саме з політиків. Вони повинні розуміти, що в жодній із партій немає “священної корови”, яку не можна займати.

Олександр Стадник розуміє, що люди не довіряють жодним чиновникам і має пройти чимало часу, щоби ця довіра повернулася. Проте, це залежить від того, хто очолить владні структури, які прийматимуться рішення і чи буде це все прозоро. Важливо також, щоб очільниками областей чи міст були люди, котрі живуть на цій території.

Окремо Олександр Стадник сказав про героїв українського народу – Небесну сотню. Він висловив щире співчуття сім’ям загиблих. “Я був там, бачив ті смерті. Бог оберіг мене та моїх товаришів від загибелі. Я можу лише уявити, наскільки важко тим людям, котрі втратили синів, батьків, родичів. Я щиро вам співчуваю. Знаю, що вашому горю цим не допоможу. А тому звертаюся до владних мужів: «Давайте працювати так, аби життя цих хлопців не пішло на марно. Щоб їхні матері, попри жаль та скорботу, пишалися, що саме їх сини привели нас до кращого життя”.

Зоряна ДЕРКАЧ

Свобода

2 коментарі