28 жовтня цього року в конференц-залі Бучацької єпархії відбулось духовно-мистецьке свято ,,Духовна поезія у релігійному житті українського народу” за участі доктора богословських наук о. Василя Погорецького, освітян, учнів, студентів різних навчальних закладів Чортківщини.

Спільна молитва, розважання над Святим Письмом, духовні поетичні бесіди – це тільки маленька складова великих справ, спрямованих на розвиток духовно зрілої, адаптованої до культурних цінностей особистості. З благословення гостя свята о. Василя Погорецького модератор зустрічі Неля Думка, заступник голови єпархіальної Комісії у справах освіти та виховання Бучацької єпархії натхненно мовила про Господа із самого джерела поетичності – Псалмів. І слова ті діткнулися серця!
,,Поезія – це абстрагування душі над тілом, а не від тіла… і до Бога. Спонукою до написання віршів є біль і любов, а між ними – здивування” – зауважив духівник. Божественну й просту, абстраговану й людську – такою презентувала власну поезію запрошена аудиторія. А все почалось зі збірок о. Василя Погорецького (,,На хвилях болю”, ,,Лісові псалми”, ,,Пробудження”, ,,Розкрилля любові у часі”), які щедро наповнювали благодаттю спраглі поетичні душі. Про світ сензетивності і не тільки – окремі теми, на які насамперед спрямовував свою увагу гість, зауваживши, що людина – місточок між Богом і природою, ,,де порожнечі ніяк не може бути, бо її заповнює любов”.
Свою любов До Господа й України радо демонструвала молодь. Власний вірш ,,Віра крізь терни” продекламувала учениця 6 класу Аліна Пригар. ,,А в же осінь”, ,,Допоки музика звучить”, ,,Рабів до раю не пускають” – під такою назвою прозвучали поетичні рядки студента Бучацької духовної семінарії Андрія Жука. В руслі нового дихання окрилена й лірика відомих для Чортківщини імен, авторів багатьох збірок Ганни Грицків, Оксани Млодзяновської, Ореста Голика. Показово, що така поезія під кутом незавуальованости висвітлила сучасні реалії буття, якими б вони не були. Усе – для Господа й людей!

Надія Сасанчин

IMG_1254

IMG_1250 (1)

IMG_1243