Хотілося якомога лояльніше висвітлити питання водопостачання в м.Чорткові, проте розумію, що необ’єктивність в конкретній ситуації зазнає нищівної критики зі сторони мешканців нині вже міста обласного значення. Питне водопостачання, водозабірні споруди, санітарна оцінка вод і заходи з їх охорони від забруднення, склад і властивості питної води в системах водопостачання на устах у чортківчан з року в рік, з дня у день, тому що доволі часто ці пункти не відповідають вимогам Державного стандарту “Вода питна”.

І серед причин цього водяного колапсу не лише вічна нестача коштів чи не у повній мірі наполеглива робота владних мужів щодо вирішення питання, а старе технологічне обладнання, яке лягло важкою ношею на керівників і району, і міста, і самого водоканалу. Працівники водокалізаційного господарства перебувають в постійному пошуку та усуненні недоліків, що трапляються все частіше і призвели нещодавно до аварійної ситуації на водогоні та змусили довозити мешканцям міста питну воду. Голова Чортківської райдержадміністрації  Степан Кобіс з першого дня ознайомлення з структурою подачі води в місті та водним господарством в цілому поставив собі за мету забезпечити чортківчан постійним та якісним водопостачанням. Заручившись підтримкою міського голови Михайла Вербіцького, голови районної ради Володимира Заліщука, депутатським корпусом міської та районної рад, керівництвом водоканалу очільник району поетапно почав втілювати заплановане у життя. І вже упродовж двох тижнів щоденно компанією «Інсталбуд», що з Городка Львівської області, проводяться копальні роботи через чагарники на горі, яка сполучає мікрорайони міста із селом Біла. Технічний директор компанії Леонід Петруняк зазначив у розмові, що вкрай нелегко копати траншею у кущах, тим паче, що гора під великим уклоном, спостерігаються цілі пласти з каменю, умови не дозволяють проводити розкопки технічними засобами. «Якщо погода буде сприятливою, то за два тижні ми завершимо облаштування сучасної поліетиленової труби діаметром 225 мм. На даному етапі встановлено 600 м погонної труби, проте незабаром буде замінено ще 250 м».

Львівська компанія привезла своїх робітників, бо, незважаючи на непогану оплату праці, робочих рук в Чорткові не знайшлося щоб за гроші прикластися до покращення водопостачання в рідному населеному пункті. Через чагарник уже викопано 200 метрів вручну, попереду – ще добрих 50, плюс – 140 метрів екскаватором.

Начальник Чортківського водоканалу Валерій Вівчар розповідає про хід проведених робіт: «Від хлораторної нова труба йтиме аж до Старої насосної, що в с.Біла, усі роботи ведуться вручну. Уже аж за колією можна буде використати екскаватор. Стара труба на багато довша, а нову ми встановлюємо не в обхід чагарників, а через самі чагарники, тому що на горі побудований гаражний кооператив і не дай, Боже, прорив – неможливо буде його ліквідувати. Заміна старих труб на нові в терміновому порядку проводиться у зв’язку з тим, що ця лінія йде від водозабору, де вода добувається не з річки, а зі свердловин. На даний час їх працює 6, 2 свердловини облаштовані і готові до експлуатації. Є достатня кількість води, однак труба, яка в чагарниках з часом заросла і з 219 діаметру, фактично отримала діаметр 80-90. Біля білецьких ставів в заболоченій місцевості, де є лежак, труба латана-перелатана. До речі, аварійна ситуація, що виникла нещодавно, була саме у цьому місці і усі працювали в посиленому режимі для швидшої ліквідації прориву. Новий водогін будується для того, щоб якомога більше можна було подати води зі свердловин та  продовжити термін подачі її людям. У нас є в наявності нове насосне енергоекономне обладнання для постійного водопостачання чортківчан, проте проблема в тому, що труби не відповідали потребам і вимогам часу».

Керівники району і міста не спішать розповідати про уже реалізовані кроки в питанні покращення водопостачання, оскільки кажуть, що новий водогін  спочатку має запрацювати, а мешканці міста – відчути на собі зміну ситуації в кращу сторону. «Хіба ж не нонсенс – погодинна подача води в Чорткові? Воду люди мають мати постійно і ми спільними зусиллями цього досягнемо», – твердо стоїть на своєму голова Чортківської райдержадміністрації С.Кобіс. І чи не кожного дня він з головою Чортківської районної ради В.Заліщуком, міським головою М.Вербіцьким, керівництвом Чортківського водоканалу, представником компанії «Інсталбуд» виїжджають на місце проведення робіт та обговорюють перспективи оновлення водопровідної мережі, які сприятимуть поліпшенню водопостачання чортківчан…

                                                        Ірина Зенчак-Гулька.