29 листопада відбудеться позачерговий з’їзд письменників України, на якому планують обрати нового голову Національної спілки письменників та прийняти новий Статут цієї організації. Нам, націоналістам, не байдужа доля української літератури. Протягом багатьох років Спілка не виконувала своєї функції – просування рідної літератури в Україні та світі, а тихцем «проїдала» державну фінансову допомогу. Незаконно розпродувала спілчанське майно і тонула у дрібних чварах та «розборах» – аж до кримінальних.

Незрозумілою була позиція керівництва Спілки письменників і під час Майдану. 1 грудня на вул. Банковій лави озвірілого «Беркуту» кинулися на беззбройних мітингувальників. Єдиним представником НСПУ, який не побоявся відчинити двері Будинку письменників і врятувати від жорстокого побиття сотню людей, серед яких були жінки, діти і журналісти з різних країн, став відомий письменник і громадський діяч Сергій Пантюк.
Нині Сергій Пантюк – претендент на посаду голови Спілки письменників. Це креативна, діяльна, патріотична людина, учасник усіх українських революцій від 1989 року та навіть українсько-російської війни, яка відбувається на Сході України. Гадаємо, він здатний реформувати НСПУ, перетворивши її із «сталінського письменницького колгоспу» на діяльну, мобільну, суспільно активну та справді мистецьку організацію, надати їй друге дихання.
Його підтримує і творча молодь, і старші письменники, які прагнуть реформ. Багатьох обурило, що сьогодні, в час реформ і тотальної люстрації, НСПУ обирає майже половину делегатів майбутнього з’їзду з порушенням Статуту – кулуарно, потаємно, за списками, власноручно складеними одним із кандидатів на посаду голови НСПУ.