Україна – серце Європи. Цей вислів знає кожний, та не кожен замислюється, що він означає. Насамперед наша Вітчизна є європейською країною не тому, що її територія – центр Європи, а тому, що українці сповідують принципи свободи й незалежності, які підтримані багатьма державами. Саме це довів Майдан, який показав нашу демократичну і вільну європейську сутність, де кожен поважає вибір і життя один одного.

Разом із тим, що Європа розуміє нас, а ми – її, нам потрібні спільні риси. Бути європейцем означає прийняти для себе європейські цінності, які у нашому пострадянському суспільстві часто-густо знехтувано. Бути європейцем – це не лише жити в Європі. Сьогодні це вектор у майбутнє, це повернення до широкої європейської сім’ї, з якої вирвали наш народ тоталітарні вожді колись великого радянського союзу. 13 травня 2015 року у приміщенні районного будинку культури ім. К. Рубчакової була проведена районна науково-практична конференція до Дня Європи «Ми – європейці».
У роботі науково-практичної конференції взяли участь перший заступник голови Чортківської райдержадміністрації В.Б.Запухляк, заступник голови Чортківської районної ради Л.М.Хруставка, помічник-консультант народного депутата України Барни О.С. Сташків М.Ф., начальник відділу освіти Чортківської райдержадміністрації І.М. Гулька, завідувач РМК Петрів С.М., методисти районного методичного кабінету, вчителі, учні навчальних закладів району.
Силами педагогічних та учнівських колективів навчальних закладів району була проведена значна підготовча робота до проведення конференції : сформований організаційний комітет, члени якого спільними зусиллями розробили сценарій проведення заходу та визначили конкретні дії щодо його реалізації. Деренюк Н.С., учитель історії та правознавства Ридодубівської ЗОШ І-ІІ ст. підготувала наукову доповідь з історії та сьогодення Євросоюзу, особливу увагу приділила актуальному питанню – шлях України до Європейського Союзу;
Методисти РМК Сороківська Н.Р. та Мандзюк У.З. підготували мультимедійну презентацію, яка ілюструвала доповідь.
Інноваційне бачення організації та проведення позакласної пошукової роботи у форматі веб-квест продемонстрували учні 11 класу Джуринської ЗОШ І-ІІІ ст. Івасів Володимир, Івасів Ольга, Козак Василь, Мерецька Діана, Стадник Таїсія, Франків Ростислав, Франків Тетяна, Цепенда Анастасія, Чвіль Софія під керівництвом вчителя історії Горин Н.І.
Педагог-організатор Милівецької ЗОШ І-ІІ ст. Гут Н.В., керівник районного учнівського самоврядування «Клуб старшокласників «Точка зору» та члени клубу, учні Милівецької ЗОШ І-ІІ ст. Поживотенко Вікторія і Левчук Інна, представили пошукову роботу «Книга звитяги Євромайдану», матеріали якої органічно поєднались з головним питанням конференції – інтеграція України у Європейський Союз.
Більшість навчальних закладів району представили матеріали про відзначення Дня Європи у своїх школах. Заступник з навчально-виховної роботи Колиндянської ЗОШ І-ІІІ ст. Гикава Л.Я. використала його для створення мультимедійної презентації, яка з великим зацікавленням була переглянута гостями та учасниками конференції. 28 шкіл району підготували плакати, в яких показали своє бачення минулого та сучасного країн, членів Євросоюзу і які були продемонстровані у фойє будинку культури ім. К Рубчакової .
На високому рівні прозвучали художні номери у виконанні учнів Ягільницьккої ЗОШ І-ІІІ ст. (Запухляк Зоряна, учениця 5 класу, Кухар Роксолана, учениця 10 класу, учні 11 класу Сенів Ірина, Нагірна Тетяна), Колиндянської ЗОШ І-ІІІ ст. (учениця 9 класу Юрків Оксана ), танець «Краков’як» виконали учні Косівської ЗОШ І-ІІІ ст. (учні 7 класу Крушельницька Андріана, Письменний Тарас, Васіна Оксана, Бабій Олег, учні 8 класу Слоїк Антоніна, Чорній Ірина, Феник Роман, учень 9 класу Штепа Степан, художній керівник Янч М.В.);
Значну організаційну роботу щодо підготовки і проведення науково-практичної конференції провели заступники з виховної роботи Білівської ЗОШ І-ІІІ ст. Поліщук Л.М., Заводської ЗОШ І-ІІІ ст. Левченко Г.М., Косівської ЗОШ І-ІІІ ст. Ставнича І.В. , Ягільницької ЗОШ І-ІІІ ст. Попіль Т.В.
Ведучі конференції, учениця 10 класу Джуринської ЗОШ І-ІІІ ст. Голодрига Ірина та учень 11 класу Колиндянської ЗОШ І-ІІІ ст. Горячий Віталій, на високому рівні продемонстрували уміння ведення конференції та майстерне володіння аудиторією.
Слово мав перший заступник голови Чортківської РДА В.Б.Запухляк, який сказав, що цей день в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. – Кажемо, що ось як добре в Європі, у них так чисто, там прибрано всюди. Але ми повинні розуміти, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Відзначаючи це свято, ми вкотре підтверджуємо свій європейський вибір, відданість європейським цінностям, ідеалам демократичних перетворень та економічних реформ.
Заступник голови Чортківської районної ради Л.М.Хруставка з високої трибуни задекларував співпрацю Чортківщини з Польською Республікою, що стане запорукою візиту найталановитіших учнів району цьогоріч до сусідів-поляків.
Начальник відділу освіти Чортківської РДА І.М.Гулька зазначила у своєму виступі: Хочемо у Європу – повинні перевиховати себе, більш людяно ставитись до оточуючих, поважати одне одного. Ми повинні навчитися жити в соціумі, стати одним цілим. Для мене Європа асоціюється зі свободою, зі середовищем, у якому поважають кожного, де людина вище всього, мені імпонують їхні моральні цінності. Бути європейцем означає пишатися насамперед своєю країною. Європа – це не просто якесь абстрактне поняття. Це висока культура, добре розвинута економіка, потужні навчальні заклади (а якщо в країні добре розвинута освітня система, то країна розвиватиметься, бо майбутнє – за молоддю, за вами, наші талановиті діти! І, головне, щоб на Україні і в серці кожного з нас був мир!»
На завершення конференції її учасники запропонували елемент флеш-мобу: у небо здійнялись 28 кульок з прапорцями держав – членів Європейського Союзу.
Присутні гості, вчителі та учні високо оцінили науково-практичий та мистецький напрямки побаченого заходу.

Людмила Гедеон

unnamed (3)

unnamed (2)

unnamed (1)

unnamed (4)

unnamed

unnamed (5)

One Response

  1. мама

    молодці!моя дитина дуже рада, що брала участь!освітяни дали можливість дітям побувати хоч на сцені ніби в европі.