26 березня відбулось планове засідання Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження, головував на якому Віце-прем’єр-міністр з гуманітарних питань − Міністр культури В’ячеслав Кириленко. Вперше за роки існування комісії засідання відбулось у відкритому форматі та не у будівлі уряду, а в київській книгарні «Є». За словами Кириленка, такий формат необхідний для того, щоб спонукати можновладців та активістів до ще більш продуктивних дій.
Головної темою засідання стало питання ліцензування імпортованих в Україну книг, особливо продукції з Росії, яка носить відверто українофобський характер. Цю пропозицію раніше розробляла експертна група на чолі з письменником та книговидавцем Дмитром Капрановим. Віце-прем’єр зазначив: «Ліцензування – це найбільш прийнятна процедура, яку ми можемо зараз застосувати для захисту як української книги, так і інформаційного простору. Це стосується книжок, які імпортуються в Україну і створюють негативні ситуації для вітчизняного продукту. Значною мірою вони йдуть з Росії, нелегально. Україна в умовах війни. Разом з тим, сюди продовжують надходити книги про штрафбати, російських десантників… В умовах війні це виглядає як крайнє глупство».
Доповіді на засіданні також зробили: Олександр Афонін (президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів), Олександр Красовицький (директор видавництва «Фоліо»). Серед присутніх були журналісти, чиновники профільних міністерств, книговидавці, громадські діячі, письменники.
І не тільки в умовах війни, але й до неї тривало те злочинне глупство, підгодовуючи її причини, – хочеться додати до слів пана Кириленка. Втім, не менш важливо, чи виживе українське книговидання, раніше уражене безліччю метастаз, а тепер ще й здавлене всепоглинаючою пухлиною, що зветься девальвація?..