Під таким гаслом 25.08.2022 в Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей з нагоди Дня народження відбувся творчий вечір поетеси і композитора, члена Конгресу літераторів України і Асоціації композиторів Дніпропетровської обласної організації Національної всеукраїнської музичної спілки (НВМС) ОЛЕНИ ШВЕЦЬ-ВАСІНОЇ.

Вечір відкрила директор Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей Ольга Прокопович-Ткаченко: «Всупереч сиренам і вибухам сьогодення через війну з російським агресором, Слово, Музика і Книга – наша з вами зброя. Наближаємо Перемогу!»

 Ведуча вечора Ганна Горб розповіла про життєвий та творчий шлях Олени Швець-Васіної: народилася на Запоріжчині в родині потомствених селян. Закінчила у Дніпропетровську середню школу №15, Дитячу музичну школу №6 по класу фортепіано та фізичний факультет Дніпропетровського державного університету.

Великий вплив на духовний розвиток пані Олени зробили, в першу чергу, її батьки – мама, Надія Пилипівна, яка чудесно співала, і батько, Іван Якимович Швець, музикант-самоук (баян, акордеон, гітара). Обоє складали вірші, брали участь в художній самодіяльності.

У творчому багажі пані Олени – пісні, романси на вірші класиків української літератури – Тараса Шевченка, Лесі Українки, поетів, членів Національного союзу письменників України, таких як Анатолій Шкляр, Віктор Корж, Микола Миколаєнко, Сергій Бурлаков, Марія Дружко, Сергій Андрєєв, Людмила Левченко, Олександра Кравченко, Олеся Мудрак, Олександр Кутняк, Людмила Некрасовська. А також на вірші поетів, членів Конгресу літераторів України – Світлани Поливоди, Тетяни Валової, Олени Хейфець, Юрія Гашинова та багато ін.

Олена Швець-Васіна – авторка 6збірок поезій – «Ромашок срібний дзвін», «Лети крізь час, лети!», «Портрети серця», «Світло Любові», «Поетичні кванти», «Вічномить любові», друкувалась у всеукраїнській газеті «Літературна Україна», обласних – «Літературна Полтава», «Зоря», «Дніпро Вечірній», у всеукраїнських журналах «Бористен» та «Саксагань», колективних міжнародних і всеукраїнських збірках, зокрема, знаній «Вишиванка для сонечка».

Олена Іванівна – автор електронних книг «Крізь час і простір. Видатні фізики світу», «Азбука в оповіданнях хлопчика Германа», «Поезія – Мелодія Палітри», співавторка електронних збірників «Мами просять пам’ятати», «Мальви для Героя», «Йому тринадцятий минало», «Пан Гав із UA», «Абетка професій», «Відлуння любові: жінки», «Мистецтво сценічного слова» та ін. Ці електронні книги побачили світ завдяки, по-перше, їх упорядниці – Еліні Заржицькій, а по-друге, благочинній підтримці наших господинь, фахівців обласної бібліотеки для дітей, а також Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова.

О. Швець-Васіна дванадцять років поспіль член редколегії міжнародного літературного альманаху «Форум» і оргкомітету Міжнародного фестивалю літературних видань «Рідкісний птах»,  член журі багаточисленних обласних літературних конкурсів. Ця діяльність пані Олени – благодійна і кропітка.

Особливий вплив на поетичну творчість письменниці мали відомі поети Придніпров’я, члени Національного союзу письменників України Володимир Сіренко, Микола Миколаєнко, Сергій Андрєєв, Анатолій Шкляр, Наталка Нікуліна, а на музичну творчість – професійні композитори  Вероніка Кафарова, Лілія Бигеєва, Валентина Фалькова.

Олена Швець-Васіна не тільки поетеса і композиторка, не тільки редакторка-коректорка, вона пише казки, оповідання і сценарії. За її сценарієм Валентина Фалькова створила музичний спектакль «Музичний бал» (музика, постановка, режисура – В.Фалькової).

Сімнадцять років працювала культорганізатором Бабушкінського відділу Дніпровського міського територіального центру. Сімнадцять років життя і творчості подаровані ансамблю ветеранів «Горобинка», який під керівництвом Олени Іванівни виступав на сценах міста і отримував визнання і нагороди.

Пані Олена – авторка і виконавиця пісень, лауреатка регіональних музичних конкурсів вокальної музики «Натхненний дует Придніпров’я» і «Композитори – дітям та юнацтву». Лауреат літературних премій ім. Олеся Гончара, I-го Міжнародного фестивалю альманахів «Рідкісний птах – 2013», ім. Пантелеймона Куліша. Але головним надбанням вважає творчу співпрацю з людьми, зокрема, з ветеранами територіального центру, де віддавала тепло свого серця в якості музичного керівника ансамблю ветеранів «Горобинка».

Пролунали вірші і пісні громадянської і ліричної тематики у виконанні пані Олени, а також пісні на її власні вірші у виконанні автора музики   – композиторки Валентини Фалькової.

Фахівці бібліотеки створили проникливий відео-кліп за віршем О.Швець-Васіної «Крокує далі Берегиня».

Шанувальники творчості поетеси і композиторки подивились відео з концертів за участю Олени Іванівни і ансамблю «Горобинка», «Австрійський вальс» у виконанні ансамблю скрипалів «Сонет» під керівництвом Лілії Бігеєвої, пісню у виконанні дуету «ВаЛена» (Валентина Фалькова і Олена Швець-Васіна) та уривок зі спектаклю Валентини Фалькової «Музичний бал» за сценарієм О. Швець-Васіної.

Шановні гості отримали щойно виданий міжнародний альманах «Форум-19» з поезією і прозою воєнної тематики.

Насамкінець поетеса прочитала власний вірш «А ми живемо»:

А МИ ЖИВЕМО

А ми живемо

під жалом пекучих годин,

під жалем зів’ялих жоржин

на пагорбках скорбних алей,

під тиском зім’ятих ночей,

під болем можливих провин,

під криком разючих новин,

під рик, що віщує приліт,

під куль очманілих політ,

виття скреготливих сирен –

стоїть рідний наш «Карфаген»!

Іти на пропаще?

Нізащо!

А ми живемо

під тінню прадавніх дібров,

під сінню* благих молитов,

під вбрАнням блакитних Небес,

під-ранками, що ждуть чудес

від наймилосердного Бога,

з надіями на Перемогу!

А ми живемо!

«Світ врятує доброта, краса і творчість!» – це гасло творчості Олени Швець-Васіної.

Пісня члена Асоціації композиторів Національної всеукраїнської спілки композиторів Олександра Погорілого «За тобою вибір майбуття» у виконанні автора вірша – Олени Швець-Васіної (фонограма, аранжування Олександра Погорілого)

Заключне слово шановних господинь Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей.

Заключне слово ведучої вечора.

Для комп. оператора

Поміж відео – слайд-шоу фото

Перелік відео і фонограм на творчій зустрічі Олени Швець-Васіної 25.08.22

  1. Відео. Пісня “Ніколи не пізно” на вірші Івана Сокульського, у виконанні автора музики – О. Швець-Васіної. За фортепіано – Валентина Фалькова

2. Відео. Ансамбль «Сонет» ДДМШ №2 виконує «Австрійський вальс» Лілії Бігеєвої. Диригує автор музики.

3. Відео. Уривок з вистави Валентини Фалькової «Музичний бал» за сценарієм Олени Швець-Васіної у виконанні артистів музичного авторського дитячого театру «Надія» ДДМШ №3

4. Відео. Ансамбль ветеранів «Горобинка» Шевченківського територіального центру м. Дніпра виконує пісню «Маленький вальс». Музика, вірші, фортепіано – Олена Швець-Васіна.

5. Відео. Дует «ВаЛена» – «Восьме чудо». Музика, вірші і фортепіано – Олена Швець-Васіна.

6. Фонограма. Пісня Олександра Погорілого «За тобою вибір майбуття» у виконанні автора вірша – Олени Швець-Васіної (фонограма, аранжування Олександра Погорілого)

Ірина Селезньова,

м. Дніпро