Відома фраза про Збруч як ріку єднання вчергове підтвердилася. Цими днями у Гусятині відбулася літературна зустріч — друге засідання міжобласного літературного об’єднання «Медобори». Організатор зустрічі — поет-пісняр Іван Кушнір з Гусятинщини, студентські роки якого пройшли у Чорткові, та Гусятинська центральна районна бібліотека – директор Марія Фаберська.
Щоразу географія учасників зустрічей розширюється, цього разу на захід завітало чимало поетів з Тернопільщини і представниця Хмельнничини.
Відкрила захід чортківчанка Наталія Климів, яка нещодавно повернулася з Італії, представивши роман «Без вини винувата». У ньому вона розповідає про долю й недолю, віру й випробування, жіноче щастя та багатогранність терну життя людини. За словами авторки, сюжет взятий з життя, а натхнення їй дає Господь Бог.
Цікавою була й наступна презентація — збірки віршів, присвячених Надії Савченко — її мужності та незламній силі духу. До речі, у видання ввійшли твори поетів Тернопільщини.
Жителька обласного центру Олександра Кара, син якої воює на фронті, презентувала свої книжки «Крило війни», «Справа честі», і «У пам’яті не зітреться ніколи». Варто зауважити, що чільними темами у поезії та розмовах зустрічі була російсько-українська війна, дволикість політиків, звитяги воїнів і сльози матерів та дітей.
Позитиву додали виступи тернополянок Марії Гуменюк, котра пише поезії для дітей, і Ярослави Підлужної, лірика поета з Копичинців Михайла Тарабія, душевні твори хмельничанки Інни Гаврилюк, Ярослав Дзісяк (Дорожний) – поет і організатор літературних зустрічей у Чорткові.
На завершення слово взяли автори з Гусятина. Зокрема, Люба Печінка (Патора Бачія) зворушила щирістю й вишуканістю поетичних образів. Микола Базів вкотре довів, що він тонкий критик і майстер пародії.
Відтак для гостей організували екскурсію у краєзнавчий музей, бажаючі теж могли відвідати діючий костел, де ведуться відновлювані роботи – архітектурну пам’ятку поч. XVII століття.
Ярослав ДЗІСЯК.
м. Чортків.