Насиченим та успішним був рік, що минає, для відомих бережанських філателістів і краєзнавців –учасника АТО Олега Поливка та працівника краєзнавчого музею Олександра Караневича. Нещодавно у Львові під гаслом  «Мир через культуру» проходила ХІV Національна філателістична виставка «Укрфілексп – 2015», присвячена 300-річчю Львівської пивоварні.

У конкурсі «Літературний клас»  за каталог «Тарас Шевченко у філателії» Олександр Караневич одержав медаль у ранзі «Позолочена» та приз глядацьких симпатій від Закарпатської обласної організації Спілки філателістів України. Олег Поливко за «Ілюстрований каталог конвертів та карток України 1991-2013 рр.» нагороджений медаллю в ранзі «Велика срібна».

Як зазначив О.Караневич, до каталогу-довідника «Тарас Шевченко у філателії» ввійшли поштові марки світу і марки недержавних випусків, художні марковані та немарковані конверти, художні однобічні та двобічні марковані поштові листівки, картмаксимуми, спеціальні поштові штемпелі, штемпелі першого дня, а також супроводжувальні та клубні штемпелі, художні немарковані конверти недержавного походження (самвидави, на замовлення різних організацій, української  діаспори) та багато іншого, які можна віднести до неофіційної філателії, присвяченої Т. Шевченку чи пов’язаної з його іменем, що мали своє життя в період 1904-2014 років. Видання буде цікавим для всіх поціновувачів творчості Великого Кобзаря.

На думку організаторів виставки, філателістів і працівників УДППЗ «Укрпошта», завдяки поштовим маркам, різноманітній філателістичній продукції, подібні заходи покликані об’єднувати різні спільноти людей навколо прекрасного, сприяти усвідомленню ідеї встановлення миру на землі як ключової в розвитку людства, в його прагненні до демократичних цінностей, цивілізованого співіснування різних народів.

Тетяна Бідзіля.

2015_10_14 003

2015_10_14 001