З Тернопільщини у базу сайту “Не бути скотом” наразі потрапила лише одна людина – суддя окружного суду. А загалом сайт “Не бути скотом” працює в Інтернеті уже близько місяця. там вивішують дані про корупціонерів, продажних чиновників, суддів, прокурорів, силовиків та інших негідних держслужбовців.

Одначе, додаючи докази – документи, свідчення очевидців, свого “скота” може додати будь-яка людина, що вважає свої права порушеними. Створення такого сайту ініційоване “Демократичним альянсом”.

– Сайт ми запустили у грудні, – розповідає голова ВМГО “Молодь Демократичного Альянсу” Анастасія Шимчук. – Починалось усе із суддів та прокурорів, від чиїх неправомірних рішень неодноразово страждали і ми. Нині на сайті є декілька розділів – прокурорів, силовиків, суддів, тітушок, депутатів, “інших”. У них внесені особи, які певними діями чи бездіяльністю порушили права людини.

Для того, аби додати свого “скота”, за словами пані Шимчук, варто надати достатньо інформації про те чи інше порушення.

– На головній сторінці сайту є функція “додати скота”, – продовжує співрозмовниця. – Однак ця інформація проходить попередню модерацію – модератор сайту зважає на те, чим і наскільки обґрунтована подана інформація. Для того, щоб внести у базу особу, можна описати ситуацію і вказати свідків, які здатні це підтвердити. Але, найкраще, звісно, коли є документи. Має бути фактаж. Це пришвидшує процес.

Якщо ж людина, яку вже внесли у базу “скотів”, поскаржиться та надасть докази про недостовірність інформації, її, звісно, видалять із цієї бази.

– Над проектом наразі працює декілька осіб, – додає пані Шимчук. – Про якісь плани щодо розширення функції, рубрик, поки що не йдеться.

До слова, нині у базі “скотів” уже понад 150 представників різних структур. З Тернопільщини, як згадували, у цей ганебний список внесли Ольгу Чепенюк – суддю Тернопільського окружного адміністративного суду. Підстава – винесення нею постанови 10.12.2013, згідно з якою, “було встановлено обмеження права на мирні зібрання (пікетування, пішої ходи, демонстрацій, мітингів, зборів тощо) Тернопільській обласній організації політичної партії “За Україну”, Тернопільській обласній організації Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, Тернопільській обласній організації Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, Тернопільській обласній партії “Удар Віталія Кличка”, та іншим суб’єктам та особам в частині місця їх проведення шляхом заборони у період з 10 грудня 2013 року по 07 січня 2014 року Тернопільській області, що за адресою: м. Тернопіль, вул. Бандери, 21 та на прилеглих до них територіях”.

Як ставиться до потрапляння у базу “скотів” тернопільська суддя та чи не наштовхнуло це її на зміну роду діяльності, наразі дізнатись не вдалось. Як повідомили у суді – пані Чепенюк у відпустці.

 
                                                                                                                                                                                                                                    20 хвилин