Так, саме активна сезонна торгівля  овочами та фруктами (яка сьогодні має місце по всій Україні, а не лише в Чорткові) стала ключовим аргументом для збільшення ставок єдиного податку для платників першої та другої груп з боку окремих депутатів міської ради та нового керівництва Чортківської ОДПІ під час обговорення даного питання 20 червня цього року на черговій сесії міської ради. Адже, на їх думку, підприємці Чортківщини (особливо ті, які у холод і спеку стоять на ринку) отримують надприбутки.

Вже стало звичним постійно говорити про необхідність захисту малого та середнього бізнесу, продовжуючи його знищувати. Як і на війні, за помилки генералів розплачуються прості солдати, так і  в процесі активних податкових маневрів в нашій країні завжди під роздачу попадають ті самі дрібні і незахищені, ті, які у 90-х залишилися без роботи  і пішли у дрібне підприємництво, ті, які набрали кредитів – і не можуть повернути їх  по сьогоднішній день, ті, які позбавили себе права на нормований робочий день, оплачувану відпустку і лікарняні, ті, кого називають поважно на заході і зневажливо у нас, в Україні –  «бізнесмени».

Але, кажуть, повага з боку інших починається з самоповаги, якої так бракує українським «горе-бізнесменам», які озлобилися на весь світ, один на одного, заховалися кожен у свою шкарлупку і спостерігають, як «знищують» сусідів, свято сподіваючись оминути такої участі для себе.

Хтось з відомих сказав, що є дар бачення, є дар передбачення, а є дар «нічогонебачення». На жаль, більшість людей володіють третім даром, а тому постійно наступають на одні і ті ж самі граблі.

Чи можна розвинути у собі два інші дари? Можна, якщо дуже захотіти, перестати мислити старими категоріями і почати діяти. Але це знову справа вибору! Такого самого, який постає навіть при виборі черешні : купити за 15, 20 чи 45 гривень? Чи, взагалі, не купляти?

У будь-якому випадку, право вибору залишається за кожним з нас разом з обов’язком нести відповідальність за зроблений вибір.

http://poglyad.te.ua