Власник одного з найбільших в Україні агрохолдингів – Кернел, продав  Чортківський цукровий завод великому європейському виробнику цукру – компанії Pfeifer&Langen (Німеччина). Pfeifer & Langen буде мати ще одного партнера в Україні.

Радехівський завод, що на Львівщині, вже кілька років співпрацює з даною компанією, яка має ряд активів в Німеччині, Польщі, Румунії. Керівник «Радехівського цукру»» (таку назву отримав Чортківський цукровий завод зі зміною власника) Олег Кулич запевняє, що завод готується до виробництва повним ходом і на протязі двох сезонів буде доведено переробку солодких коренів до 1 млн. тонн. «Ми заключатимемо довгострокові договори з сільськогосподарськими підприємствами і фінансуватимемо  їх посіви буряків. Це забезпечить  потребу в солодких коренях.  Співпраця з аграріями відбуватиметься по стандартному договору: за 1 т зданих буряків в заліковій вазі – 72 кг цукру, 22,8 кг патоки, 280 кг сирого жому, будемо компенсувати перевезення на відстані  50 км.»

Чутки про те, що попередні власники заводу хотіли перепрофілювати завод на виробництво біоетанолу не виправдали себе, тому що налагодити його виробництво можливо лише  за допомогою додаткового обладнання і отримання ліцензії. Були хвилювання мешканців смт Заводське, щоб власник не «порізав завод на металобрухт». «Маємо надію на ефективне керівництво заводом і хочемо, щоб підприємство працювало  в інтересах місцевих громадян», – кажуть цукровари. В даному випадку директор Олег Кулич погоджується з громадою: «Місцеві податки будуть сплачуватись на території району, оптимізувавши чисельність працюючих за рахунок скорочення робочих на периферії  у зв’язку з закриттям нерентабельних бурякопунктів, спеціалістам на головному виробництві  підвищимо заробітну плату».

Мешканців селища, окрім питання діяльності заводу, тривожить подача води в багатоквартирні будинки – звикли, що роками була налагоджена робота системи розподілу води споживачам Заводського з цукрового заводу. На даний час керівництвом району, очільником підприємства та селищним головою вивчається можливість безоплатної передачі водного господарства заводу у власність селищної ради, тому що в закордонних власників водопостачання жителів  викликає здивування, адже основний напрямок роботи заводу – виробництво цукру. У разі передачі  свердловин на баланс селищної ради, жителі Заводського мають надію, що працівники підприємства надаватимуть посильну допомогу в обслуговуванні водопостачання та каналізаційної системи. Доводиться вірити,  що усні домовленості  будуть виконані і мешканці смт Заводське не залишаться віч-на-віч із  своїми проблемами… Принаймні,  нині дії керівника підприємства Олега Кулича відповідають його словам і він гарантує підтримку у вирішенні ключових проблем селища.

                                                                                              Ірина Зенчак-Гулька.