Із шістдесяти чотирьох обраних з’явились усі, а охочих побувати на першій сесії було і того більше. Спершу усі присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих українських Героїв, потім заспівали гімн, і вже опісля взялись за порядок денний. Згідно із Законом розпочинали засідання обласної ради шостого скликання члени обласної виборчої комісії.

ГАЛИНА ЩИГЕЛЬСЬКА, голова Тернопільської обласної виборчої комісії

«Відповідно до частини 3 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» першу сесію новообраної обласної ради скликає голова Тернопільської обласної виборчої комісії, який головує на цій сесії до обрання тимчасової президії. Керуючись даними нормами вказаного Закону, я здійснюю ці повноваження».

Із якими результатами закінчились жовтневі вибори та скільки представників від тієї чи іншої політичної сили пройшло в обласну раду – це було першим питанням у порядку денному.

ГАЛИНА ЩИГЕЛЬСЬКА, голова Тернопільської обласної виборчої комісії

«Тернопільська територіальна організація Партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» набрала загальну кількість голосів виборців 117 тисяч 894. Кількість депутатських мандатів становить 18. Тернопільська обласна організація Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» – 41 тисяча 770 голосів. 6 депутатських мандатів. Тернопільська обласна організація Політичної партії «Громадський рух «Народний контроль» – 30 тисяч 308 голосів. 5 мандатів. Тернопільська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Свобода» – 83 тисячі 327 голосів. 13 мандатів. Тернопільська обласна організація Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» – 63 тисячі 45 голосів. 10 мандатів. Тернопільська обласна організація Політичної партії «Громадянська позиція» – 26 тисяч 10 голосів. 4 мандати. Тернопільська територіальна організація «Радикальної партії Олега Ляшка» – 35 тисяч 439 голосів. 5 депутатських мандатів. Тернопільська обласна регіональна організація Політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» – 22 тисячі 884 голоси. 3 мандати».

Будучи вже в офіційному статусі, депутати взялись обирати голову обласної ради. Та спершу проголосували за тимчасову президію, а потім за регламентом і за лічильну комісію.

ЛЮБОМИР БІЛИК, голова тимчасової президії

«Ставлю на голосування, хто за те, голосує тільки президія, хто за те, щоб доручити ведення першого засідання мені – Білику Любомиру Степановичу. І я за себе «за».

ВАСИЛЬ ВИСЛОЦЬКИЙ, голова лічильної комісії

«Вирішили обрати головою лічильної комісії Тернопільської обласної ради шостого скликання депутата Вислоцького Василя Михайловича».

На посаду голови Тернопільської обласної ради депутати висунули усього двох кандидатів – Олега Сиротюка від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та Віктора Овчарука від «Блоку Петра Порошенка». Кожному кандидату надали слово, аби ті могли пояснити, чому варті посади голови обласної ради.

ОЛЕГ СИРОТЮК, кандидат на посаду голови обласної ради

«В першу чергу хочу подякувати побратимам із фракції «Свобода» за те, що запропонували мою кандидатуру на голову обласної ради. Я переконаний у тому, що Тернопільська обласна рада цього скликання повинна так само згуртувати відповідальних, чесних політиків, відповідальних громадян і тернополян, патріотів свого краю в єдиному служінні заради інтересів української нації і тернопільської громади».

ВІКТОР ОВЧАРУК, кандидат на посаду голови обласної ради

«Вважаю, що громада Тернопільщини сформувала обласну раду із найдостойніших представників політичних партій. Впевнений, що склад нової ради є професійним, порядним і патріотичним. Тому свідомо зазначаю, що готовий співпрацювати зі всіма політичними партіями, громадськими організаціями та представниками громади, які сповідують ідею захисту і національних інтересів, цінностей та європейського розвитку області».

Якщо до першого кандидата в депутатів було усього декілька питань, то промова другого викликала хвилю негативних емоцій від окремих обранців.

ОЛЕКСАНДР БАШТА, депутат Тернопільської обласної ради

«Громадяни, які голосували, може, не за вас, але які голосували й обирали в раду і спиталися, щоб я запитав вас, а де ви були під час Майдану, що робили. Чи не за вашої ініціативи нас по судах тягали?».

ВІКТОР ОВЧАРУК, кандидат на посаду голови обласної ради

«Ви маєте докази, що я був на іншому боці?».

Після низки «за» і «проти» та майже годинної перерви депутати все ж взялись голосувати. Для цього безпосередньо у залі облаштували кабінку. Хоч користувались нею не всі обранці, та свою позначку в бюлетені поставили 100-відсотково.

ВАСИЛЬ ВИСЛОЦЬКИЙ, голова лічильної комісії

«Сиротюк. Сиротюк. Овчарук. Сиротюк. Овчарук».

Хоч проголосували депутати за обох кандидатів, більшою підтримка все ж виявилась у Віктора Овчарука.

ВАСИЛЬ ВИСЛОЦЬКИЙ, голова лічильної комісії

«Овчарук. Овчарук. Овчарук. Овчарук. Овчарук.».

Результати голосування були наступними: жодного кандидата не підтримало троє обранців, сімнадцятеро позначку у бюлетенях поставили навпроти імені Олега Сиротюка. Більшість, а саме – 44 депутати, обрали Віктора Овчарука.

ВАСИЛЬ ВИСЛОЦЬКИЙ, голова лічильної комісії

«Лічильна комісія констатує, що головою Тернопільської обласної ради шостого скликання обрано депутата Овчарука Віктора Вікторовича».

ВІКТОР ОВЧАРУК, новообраний голова Тернопільської обласної ради

«Усвідомлюючи свою високу відповідальність урочисто присягаю, що буду вірно служити громаді та народові України. Неухильно дотримуватись Конституції України та законів України, сприяти їх втіленню у життя, охороняти права, свободу і законні інтереси громадян, сумлінно виконувати свої посадові обов’язки».

 

Телеканал ІНТБ