Живемо у непростий час. Та коли він був простим? На долю кожного покоління випадають різні випробування: голодомори, репресії, війни, Чорнобиль, революції, а цьгоріч Україну сколихнули ще є військові події.

Дуже прикро, що усі ці жахіття торкаються не лише дорослих. Вони відгукуються страхом і болем у дитячих серцях. Загальновідомо, що у дітей дуже чутливі і дуже ранимі душі. Вони швидко реагують на будь-яку біду, будять нашу свідомість, примушують чинити по совісті. У цих маленьких душах – велике бажання миру і спокою. Вони дуже хочуть, щоб їх батьки були поруч, щоб їм нічого не загрожувало. Наші діти – максималісти. Їм хочеться, щоби бажання здійснювалися всі й одразу. Учні вірять в добро, силу духу наших бійців, в те, що скоро настане справжній мир, а не сумнівне перемир’я, схоже на затишок перед бурею.
Не сидіти і чекати, а діяти! Наближувати мрію про мир вирішили у відділі освіти Чортківської РДА і запропонували провести благодійний ярмарок.
На дитячих ярмарках можна було придбати різні речі, виготовлені руками наших вихованців: закладки для книжок, плетені власноруч стрічки та пояси, національну символіку, вироби з природного матеріалу, картини юних художників, вишивку, печиво – словом усе, на що здатна дитяча уява  та фантазія, а вона у наших дітей безмежна. Учні залучали до своїх справ батьків: мами, діти та бабусі пекли солодощі, а школярі реалізовували їх серед ровесників. Не стояли осторонь хороших справ і вчителі-наставники.
Кошти, вилучені від продажу на ярмарках, аукціонах, концертах діти шкіл Чортківського району передають на потреби вояків АТО.
До хороших справ долучилися учні усіх шкіл  нашого району шкіл. Разом з учнями нашої школи зібрано коштів в сумі біля 8 тисяч гривень.
Кожна часточка є великою складовою, коли йдеться про колективну справу. Душу переповнює гордість за наших вихованців, за їх добрі вчинки; гордість і віра в те, що перемога буде за нами, якщо в Україні підростає таке чудове майбутнє – її сьогоднішні діти.

Галина Левченко,
педагог-організатор Чортківської ЗОШ І-ІІІ ст. №4