Сьогодні у Чорткові відбувся похорон Романа Ільяшенка, бійця 2-го батальйону 51-ї механізованої бригади артилерійського самохідного дивізіону, який загинув під Іловайськом в бою за свободу, соборність та цілісність України.

Чин похорону звершили місцеві священики. Провести в останню путь українського Героя до церкви Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії прийшли тисячі людей: його родичі, друзі, сусіди, солдати, з якими він був у зоні АТО. Людське море рясніло квітами і національними стягами.
Під час похорону ніхто не міг стримати сліз, навіть священнослужителі: молодий хлопець, який мав переступити поріг церкви і стати на весільний рушник, а натомість його через поріг храму перенесли у домовині. Покійний Роман двічі бував на Донбасі. Коли він уперше приїхав із зони АТО, його брат та друзі благали залишитись вдома, однак він відмовився. Герой постійно повторював, що рідна земля потребує його допомоги.
Роман Ільяшенко був свідомим того, на що ішов. Він розумів, яка його чекає доля. Він ішов воювати із російськими сепаратистами не за грубі гроші, але через своє сумління, любов до Батьківщини.
Такі люди як Роман Ільяшенко викликають більшу довіру, ніж владці, бо ті люди не словами доводять, що люблять Вітчизну, не крилатими гаслами, а віддаючи своє життя за свій край, не шукаючи слави. Оце є патріотизм, оце є правдива любов, жертвенна любов до свого народу.
Після богослужіння жалобна процесія рушила на міське кладовище. Труну несли під звуки духовго оркестру, а дорога до місця останнього спочинку військовика була встелена квітами і лампадками, молитви чортківців линули до Божої обителі, де, поза всяким сумнівом, душа праведника віднайде мир і спокій. В останню путь Романа Ільяшенка провели урочистим військовим салютом…
“Осене, згадуються слова літераторки, не стукай смутком більше у матиринське серце, а краще втіш його своїми різнокольоровими шатами. Дай зрозуміти, що на все воля Божа. Дай сили нести свій хрест далі, не нарікаючи ні на кого. Дай просто жити пам’яттю про сина”.
Герої не вмирають. Вічна слава усім українським Героям.

IMG_4252

IMG_4257

IMG_4260

IMG_4263

IMG_4265

IMG_4275

IMG_4281

IMG_4290

IMG_4292

IMG_4319

3 коментарі