Миколу Дудку, жителя села Нагірянка Чортківського району, призвали до війська у березні цього року. Його скерували до Мукачівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби. Менше місяця пройшло від часу призову як військовий комісар Чортківського ОМВК, полковник Леонід Підручний отримав повідомлення про героїчний вчинок сержанта Дудки.

Це сталося 13 квітня. Ввечері, прикордонний наряд у складі сержанта М. Дудки та солдата М. Тужанського вийшов на патрулювання закріпленої території. Неподалік залізничного переїзду на околиці населеного пункту Велика Бийгань (Берегівський район), прикордонники вгледіли мигтіння світла від мобільного телефону та тіні групи невідомих осіб, які прямували в бік Державного кордону України. Сержант Микола Дудка негайно прийняв рішення про затримання цих осіб. У складних умовах, вмілими та рішучими діями прикордонного наряду порушників затримали. Ними виявилися троє громадян Сирії та двоє із Судану, які мали намір перейти Державний кордон України як нелегальні мігранти.
За сумлінне ставлення до службових обов’язків та якісну організацію служби у прикордонному наряді «Прикордонний патруль» та за затримання правопорушників хлопці, ймовірно, будуть представлені до нагород. У підрозділі, де служить Микола Дудка, хлопцями пишаються та ставлять за приклад іншим. Ми теж гордимося своїм земляком. Молодець, так тримати!

Михайло Опиханий,
випусковий редактор інформаційного бюлетеня (бойового листка) Чортківського райвійськкомату “Український воїн”

3 коментарі