Чортків – напевне єдине місто в Україні, де за всі роки української незалежності свідомо знищувалася його інфраструктура – безпричинно припинили роботу великі підприємства – фабрики і заводи, продукція яких славилася на всіх теренах колишнього радянського союзу, бездумно продавалися комунальні об’єкти, забудовувалися сквери тощо. Тепер у місті зі свічкою не знайти навіть підвального приміщення, яке би належало чортківській громаді, не краща ситуація із земельним фондом. Але ця тема потребує окремої розмови. Добре, що жителі районного центру, після багатьох років байдужості, яку не має чим виправдати, почали розуміти, що тепер для них настала найвища пора «збирати каміння»…  

***

У п’ятницю, 13 червня, на греблі річки Серет у м. Чорткові (в районі вул. Млинарської) за ініціативою активіста районної організації «Громадський майдан» та «Автомайдан Тернопіль» (що тісно співпрацює із районною організацією «Громадський майдан») Д. Мушинського відбулося зібрання жителів прилеглих будинків (по вул. Шопена) для обговорення участі прилеглої до річки території перед греблею до вул. Шопена. Запрошених представників від міської влади, на жаль, не було. Також були запрошені депутат міськради А.Зозуляк, активісти районної організації «Громадський майдан» І.Кулик, Б.Саварин, В.Кульба, О.Барна. Громадськість підтримала пропозицію активіста Д.Мушинського про створення на даній території скверика пам’яті Небесної сотні та недопущення її продажу чи забудови. Після чого активіст районної організації «Громадський майдан» В.Кульба навів присутнім жителям результати екологічного аналізу потічка (стоків) сирзаводу, що впадають у річку Серет. Дані проби води у потічку та у ставках Марилівки, де був тоді масовий мор риби через отруйні викиди спиртозаводу, були взяті у травні за участю активістів «Автомайдан Тернопіль» та районної організації «Громадський майдан». Результати екологічних аналізів води активісти «Громадського майдану» забрали в екологічній інспекції Тернопільської області минулого тижня, коли відвідували заступника начальника обласної екоінспекції Е.Ференца, котрому привезли в «подарунок» із попередженням два бідони: один із дохлою рибою, а другий із отруєною водою із с. Марилівка, задля недопущення «прикриття» даної справи, що зрозуміли активісти з його інтерв’ю на ТВ-4 напередодні. Екологічні характеристики аналізу води потічка були вкрай негативні, а норми забрудненості води по окремих показниках перевищували десятки разів, що і пояснює не тільки сморід прилеглої території, але й ставить річку на грань екологічної катастрофи. Заслухавши пропозиції депутата Андрія Зазуляка, присутнього Сергія Гусака, жителі прийняли більш конкретну і дієву пропозицію активіста «Громадського майдану» Олега Барни:
1. Власникам сирзаводу негайно припинити злив стоків у потічок і р. Серет. Задля недопущення зупинки виробництва, стоки і відходи власники сирзаводу зобов’язані накопичувати у ємності і їх утилізовувати (переробляти бактеріями) або укласти угоду на їх викид в очисні споруди інших організацій.
2. Власникам сирзаводу негайно надати міськраді програму будівництва і запуску очисних споруд (орієнтовно до 1 вересня), яку розглянути та затвердити на найближчій сесії ради.
3. Власники сирзаводу зобов’язані негайно відкрити окремий рахунок для накопичення коштів на будівництво очисних споруд, відповідно до плану. Накопичення коштів на будівництво очисних споруд має контролювати міська рада та громадськість.
Депутат А.Зозуляк пообіцяв відстоювати дані вимоги жителів на сесії ради. На кінець активісти «Громадського Майдану» звернулися до жителів вулиці Шопена з пропозицією навести порядок в прибережній зоні річки, слідкувати за чистотою та контролювати як підприємства, так і владу, бо питання порядку і екології перш за все стосується нас та наших дітей.

***

На попередніх віче та зібраннях активістів Чортківської районної організації «Громадський Майдан» приймалося рішення про звернення до керівництва держави з приводу відновлення військового аеродрому. Але із отриманої інформації вивезення плит посадкової смуги аеродрому продовжувалося. А тому активістами Чортківської районної організації «Громадський Майдан» Б.Саварин, В.Павлишин, О.Барна, В.Слободян, Д.Кононов, І.Субботін, В.Кульба, І.Кулик, Д.Мушинський, І. Лаб’як та інші у суботу, 14 червня, заблокували виїзд з аеродрому задля недопущення вивозу плит для модернізації військового аеродрому у місті N. У телефонній розмові із заступником даної військової частини О.Барна висловив думку про недоцільність і неефективність подібних маніпуляцій військовим майном, так як витрати пов’язані із транспортуванням всіх плит (лиш по дві плити потужним автомобілем «КрАЗом») на таку відстань, на оплату відрядження військовослужбовцям та використання крану призведуть до загальних витрат, рівних вартості нових плит на весь аеродром (летовище), яких потягом привезуть у складі великої партії, що значно здешевить їх транспортування. А тому за ті ж самі кошти можна було б зберегти і Чортківський аеродром, і модернізувати той, що у м. N. Ще й людям дати додаткову роботу на заводі залізобетонних конструкцій. В результаті перемовин було досягнуто рішення про припинення вивезення плит та зустріч із генералом із м. К, що курує дані аеродроми. Активісти попередили про готовність до крайніх дій, випробуваних на Майдані, при спробі вивезення плит.
А тому всіх небайдужих просимо негайно телефонувати до Чортківської організації «Громадський Майдан» за тел. 0988276610 та за безкоштовними телефонами гарячої лінії Кабінету Міністрів і Генеральної прокуратури України з приводу цих та інших наболілих питань.

Чортківська районна організація «Громадський Майдан»
 

One Response