Цими днями в окремих засобах масової інформації була поширена недостовірна інформація, що у У Чортківському соцзахисті правоохоронці виявили зловживання на 600 тисяч гривень.

Текст її дослівно звучить так: “Зайву виплату державної соціальної допомоги на загальну суму 604 тис. грн виявили фахівці територіального підрозділу Держфінінспекції в Тернопільській області – Чортківської міжрайонної держфінінспекції під час ревізії Управління соціального захисту населення Чортківської райдержадміністрації, повідомляє Державна фінансова інспекція.
Громадяни, оформлені як піклувальники за інвалідами І групи та особами, що досягли 80-річного віку, фактично не здійснювали такого догляду, оскільки перебували за межами країни. Однак вони отримали від управління компенсацію, зберегли стаж, а з державного бюджету за них зайво переказали до Пенсійному фонду України єдиний соціальний внесок. Це призвело до зайвого витрачання бюджетних коштів на суму 604 тис. грн.
Завдяки заходам, що їх вжили фінінспектори, ще до завершення ревізії вдалося забезпечити відшкодування втрат фінансових ресурсів на суму 440 тис. грн.
Матеріали ревізії передано до Чортківського МРВ Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, а про її результати поінформовано Прокуратуру Чортківського району”.

Після такого сенсаційного повідомлення ми звернулись до начальника Управління соціального захисту населення Чортківської райдержадміністрації Володимира Цвєткова прокоментувати цю резонансну подію і ось, що він нам розказав, себто “роззув очі”: “Вказане порушення допущено із вини одержувачів компесаційних виплат, які вчасно не звернулися до управління соціального захисту населення Чортківської РДА із заявою про припинення виплати компенсації у зв’язку із перебуванням їх за межами України”.
Хоча станом на 01 червня 2015 року кошти громадянами до державного бюджету відшкодовані повністю, тобто збитки державі не завдані.
Потрібно також усвідомити, що кожен хто оформляє догляд за інвалідом чи людиною похилого віку дає згоду на обробку своїх персональних даних. Таким чином, фахівці ДФІ на підставі інформації управління, надали запит на митницю, після чого отримали відповідь: про те, хто і коли перетинав кордон. Витребувати таку інформацію працівники управління соціального захисту населення Чортківської РДА не мали змоги, оскільки вона стосується приватного життя осіб, а тому може поширюватися лише за згодою особи або в інших, передбачених законом випадках. Для фахівців ДФІ ось це і є так званий “інший випадок”. Якщо б таке право надавалось управлінню соціального захисту населення Чортківської РДА, то не потрібно було б і залучати фахівців ДФІ та вживати відповідних заходів.
Якщо детальніше підійти до цього питання, то в даному випадку останні фактично не мали змоги здійснити таку перевірку.
Таким чином, працівники управління соціального захисту населення Чортківської РДА не могли і не можуть в жодному разі “відмити або розпиляти” дані кошти, так як вони лише призначають їх, а виплачує пенсійний фонд, який в свою чергу мабуть і повинен здійснювати належний контроль за своїми коштами.
Такі реалії, інших “нафантазованих” кимось схем не існує і існувати не може”, тобто на різних сайтах розповсюджений лише факт, а коментар і спростування відсутні”.

2 коментарі