У ці великі дні, які наближають нас до 200-літнього ювілею  Всесвітнього Генія Людства – Тараса Шевченка ми з Вами переживаємо надскладні часи. Перед нами важке випробування. Російські війська ступили на українську землю. Ступили без будь-яких для цього приводів за надуманими поясненнями  які заперечуються не лише росіянами, котрі проживають у Криму, але й багатьма представниками російської  інтелігенції та правниками, що проживають у РФ. 

Шановні краяни!

У ці великі дні, які наближають нас до 200-літнього ювілею  Всесвітнього Генія Людства – Тараса Шевченка ми з Вами переживаємо надскладні часи. Перед нами важке випробування. Російські війська ступили на українську землю. Ступили без будь-яких для цього приводів за надуманими поясненнями  які заперечуються не лише росіянами, котрі проживають у Криму, але й багатьма представниками російської  інтелігенції та правниками, що проживають у РФ. Імперське минуле не дає сьогодні заспокоїтися тим, хто знову прагне  ширшої влади та хоче господарювати на нашій території. Україна – мирна цивілізована європейська держава. За останніх три місяці у цьому переконався увесь світ. Та Україна ніколи і ніякому агресорові не дозволить переступити її незалежність, її демократичний вибір та гідність громадян України. Так, усіх громадян України – незалежно від їхньої національності. Бо ми є єдині і неподільні та живемо у соборній державі. У нашій великій українській  родині сьогодні лунають щасливі дзвінкі дитячі голоси.  А старше покоління, дивлячись  на дітей, зносить до Бога молитву за те, щоб не було знову кровопролиття.

Розпочався Великий Піст. Сьогодні всі ми задаємо собі питання – невже цього року Воскресіння Христове прийде через муки та терпіння українського народу?

Ми – благодатна Божа Українська земля. В нас багато Великих Духовних Маріїнських та інших Центрів.

Ми – земля  Тараса Шевченка –  геніальність творчості якого полягає не лише в літературній наддосконалості, художньому відображенню життя і світу, а у вражаючій силі історичного пророцтва, сакрального осмислення і розкриття історії України – її минулого, сучасного і майбутнього, яке він подає у християнських поняттях – гріха – покарання – спасіння.

Актуальною на нинішній день є зневага Шевченка до «землячків», тих малоросів, котрі тайно і явно перейшли на службу російської імперії, зневажили своє рідне, українське.

Для Тараса – це трагедія, сукупний національний гріх (сльози, кров, чвари,  зрада). Не випадково символом України в його романтичному семантизмі виступає «розрита могила».

Сакральні смисли на рахунок цього проступають у притчі про царя Саулу, який через свою ненажерливість та підступність, вбивства і зради згубив не тільки себе, втративши розум, але й прирік на таку ж злу долю своїх дітей. Ця біблійна притча дуже актуальна для наших часів, ілюструючи принципи, за якими жили наші окремі політики і державні чиновники.

Не повірити Шевченку неможливо. Більшість його пророцтв збулася. Падіння російського самодержавства, крах радянської імперії, незалежність України – усе це мало відбутись невідворотно.

Чітко прослідковується у картині світу Кобзаря – майбутнє українського народу через його спасіння. Cпасіння, як пробудження від сну й повернення до Бога, християнських істин. «Встане правда! Встане воля!» на символічній мові Шевченка означає, що християнська віра та національна свобода – мета нашого майбутнього.

Але зауважмо, що повернення волі, свободи сприймається поетом, як результат дій народу і кожної людини, наше активне й моральне життя. А як нагорода за це – власна країна, збудована вільними, творчими і чесними людьми.

Лише генію доступне таке глибинне осмислення його народу і в минулому і в прийдешньому.

Дорогі мої краяни!

Разом з Вами переживаю нелегкі часи. Хай ніщо і ніхто не породжує у Ваших серцях  сумнівів,  зневіри, не викликає паніки. Це якраз найнебезпечніше для народу і «найблагодатніше» для наших недругів.

Будьмо терпимі, згуртовані, єдині і тверді у вірі. Робімо все для того аби відстояти незалежність нашої держави. Не шкодуймо для цього ні часу, ні праці.  Шевченко пророкував: Україна буде. І вільна, і щаслива, і квітуча. Потрібен час, мудрість, любов до Бога, рідної землі.  Разом ми переможемо! Слава Україні!

З повагою народний депутат України 

                                                    Іван Стойко