Голосування у стінах Верховної Ради за включення до порядку денного проекту «Закону про визнання Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії воюючою стороною у Другій світовій війні за свободу і незалежність України» №2111а депутати вкотре «провалили». Позитивно проголосувало 220 народних обранців, тих, для яких сьогодні не байдужа героїчна історія України та славні подвиги наших дідів і прадідів, які боронили Україну від московського ярма.

Серед авторів цього законопроекту  разом з Вячеславом Кириленком і Олегом Медуницею – наш земляк, народний депутат Іван Стойко, який впродовж кількох років робив усе, аби цей документ був зареєстрований та включений в порядок денний. Ось як коментує Іван Стойко сьогоднішнє голосування щодо цього законопроекту.
— Для того, щоб законопроект про визнання ОУН-УПА воюючою стороною був внесений у порядок денний роботи парламенту, не вистачило всього шість голосів. Прийняття цього документа сьогодні стало б найдієвішою ідеологічною зброєю проти Путіна.
Відновлення історичної справедливості стосовно УПА є необхідним і назрілим питанням давно, бо ця багаторічна боротьба не мала аналогів у історії. Вона повністю відкрила світові велич і дух справжнього українства.
Скажу чітко: після провалу голосування по цьому законопроекту цей парламент не має права на існування, бо він як не був, так і не став українським!
Вірю, що українці сьогодні, у цей великий день для України — день народження УПА й день Святої Покрови, зроблять правильні висновки з того, що відбулося у Верховній Раді, та не віддадуть 26 жовтня жодного голосу українофобам та пристосуванцям, не купляться та не поведуться на дешеві обіцянки й «чорні срібняки», оберуть справжній український парламент, який уже на перших засіданнях зможе проголосувати за цей законопроект. Адже для тих, хто представляє український народ у вищому законодавчому органі, є справою честі проголосувати за визнання тих борців, котрі більше ніж півстоліття тому боролися за самостійну, незалежну, вільну Україну, яка тепер бореться з путінською ордою за свою територіальну цілісність. Упевнений, що такий народ не перемогти московським зайдам, бо наш край — під святим омофором Великої Цариці Неба і Землі, до якої сьогодні молимося.

                                                                                                                      Валентина Генералюк
14.10.2014 р.