Народний депутат України, член парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Іван Стойко звернувся до голови Служби безпеки України та Генерального прокурора України з вимогою вжити негайних і жорстких заходів щодо недопущення розгортання сепаратизму в АР Крим.

Підставою для такого звернення стали оприлюдненні в ЗМІ заяви кримських депутатів кримського від Партії Регіонів про необхідність прийняття Верховною Радою Криму звернення до Президента та парламенту Російської Федерації з проханням захистити статус автономії та права населення Криму.

«Політичну кризу в Україні намагаються використати задля розпалювання сепаратистських настроїв та реалізації сценаріїв, що мають на меті втрату територіальної цілісності країни. Заява кримських регіоналів та внесення в порядок денний Верховної Ради АР Крим питання про необхідність втручання Росії для захисту інтересів кримчан є тією ластівкою, за якою можуть слідувати вкрай негативні для України і всієї Європи події. Йдеться про підготовку сценарію прямого втручання Росії, в тому числі і військового в ситуацію в Україні.

Згадаймо, подібним чином розвивалися події в Чехословаччині перед Другою світовою війною, а нещодавно і в Південній Осетії та Абхазії. Чим це закінчилось – всім відомо. Влада, якщо вона не на словах, а на ділі турбується про територіальну цілісність України, має негайно відреагувати та притягнути до кримінальної відповідальності кримських сепаратистів з Партії регіонів. Всі правові механізми для цього існують», – заявив Іван Стойко.

«Президент України, як гарант конституції і територіальної цілісності за посадою та почесний голова Партії регіонів має негайно втрутитись і припинити антиукраїнську діяльність членів своєї партії», – вважає народний депутат.