Чергове число журналу відкривають публіцистичні роздуми доктора теології і кандидата історичних наук Василя Погорецького «Молитва за Україну». Поезія представлена добірками Олега Германа, Оксани Дяків і Степана Лисого, а також віршами молодих авторів Ірини Кошіль, Анастасії Репіховської та Ірини Табак, які дебютували у розділі «Проба пера».

Проза представлена новелами та оповіданнями Лесі Максимишин, Анастасії Нагірняк, Валентини Семеняк і Григорія Шегери. Журнал розпочав публікацію роману тернополянки Галини Шулим «Коли пече зрада» і продовжує друкувати супердетектив авторів із Теребовлі Людмили Гичко та Володимира Гринечка «Закохані в місячному сяйві».
Літературна критика репрезентована рецензіями Тетяни Дігай на книги вибраного Сергія Лазо «Баловство небес» та поезії Юрія Матевощука «Метрополь», а також Віктора Палинського на збірник літературознавчих есеїв Євгена Барана «Дев’яності навиворіт» та Івана Гаврильця на книжку оповідань Іларіона Пилипця «Життєве бездоріжжя». Галина Садовська аналізує двотомник головного редактора газети «Вільне життя плюс», кандидата філологічних наук Петра Федоришина про його родинне село Біла Чортківського району «У водовертях Сереті» і «Важкий кожух, але свій».
Олег Василишин та Ігор Фарина подали творчий портрет тернопільського письменника та літературознавця Петра Сороки, а він, своєю чергою, запропонував екскурс у творчу лабораторію уродженця Бережанщини, нині львівського прозаїка Левка Різника.
Про художника номера – Михайла Кузіва з Тернополя – напередодні його 50-річчя розповідають у добірці матеріалів Світлана Вольська, Марія Маркович, Микола Шевчук, Богдан Ткачик, Олег Снітовський і Василь Красьоха.
Журнал публікує дослідження знаного історика Володимира Білінського «Розгром московитів під Оршею» з його нової книги «Князі Галицькі-Острозькі», а також закінчує друкувати розділи з майбутньої книги авторитетного краєзнавця і публіциста Ярослава Гулька «Невідомий Тернопіль».
Рубрика «Театр» представлена нарисом Галини Садовської про актора і драматурга Богдана Анткова, «Краєзнавство» – публікацією «Тернополяни у словнику Івана Левицького», «Незабутні» – розповіддю Мирослава Ярого про поета Юхима Виливчука-Ваврового, «Політика» – закінченням статті Івана Сути «Україна була, є і буде! Шевченкова Україна!» Часопис розпочав публікацію спогадів письменника і культуролога, нашого земляка з Бучаччини, нині львів’янина Богдана Чепурка «Годинник зворотного часу».
Під рубрикою «Вісьта-вйо!» вміщені байки Антона Гриба, сторінки для дітей «Подільський віночок» подають вірші Марії Баліцької. Широко представлені традиційні рубрики журналу «Поличка бібліофіла» (анотації на книжки Надії Тарасюк, Василя Савчука, Вікторії Плюти та ін.), «Тернопілля у дзеркалі часу: події, факти, імена».

Богдан МЕЛЬНИЧУК,
головний редактор журналу «Літературний Тернопіль»

One Response

  1. conya

    Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи має “Літературний Тернопіль” офіційну електронну адресу, на яку можна надіслати твори та статті .