Першовересень урочисто відчинив двері учням та вихованцям навчально-виховного комплексу «школа-дитячий садочок» у селі Горішня Вигнанка, що на Чортківщині. Духовенство, представники обласної, районної та місцевої влади, представники батьківської громадськості, вихованці навчального закладу та жителі села прийшли розділити радість відкриття дитячого дошкільного закладу. За ініціативою та сприяння районної влади в місцевій школі села Горішня Вигнанка облаштовано спеціальне дошкільне відділення, де з початком нового навчального року будуть займатися 9 дітей.

Це на даний час вирішує питання дошкільної освіти для дітей села, оскільки сільчани в переважній більшості користуються послугами міських дитсадків. Свіжо відремонтовані кімнати дитячого садочка готові прийняти в свої лагідні обійми 25 дошкільняток, тому мешканці с.Горішня Вигнанка можуть без задуми запрошувати в свої господи щедрих лелек…

«Чортківщина святкує 22-річчя незалежності України конкретними справами. Одна з таких подій – це відкриття комплексу «школа-дитсадок» у селі Горішня Вигнанка», – зазначив керівник району С.Кобіс у своєму виступі. Він також наголосив, що ця подія є важливою для всієї області, адже це один із кроків у рамках масштабної програми з відродження дитсадків краю. Подякував очільник району усім, хто приклався до створення комплексу та привітав з Першовереснем учнівський та педагогічний колективи навчально-виховного закладу. Окрім теплих слів вітань голова Чортківської РДА С.Кобіс, заступник начальника головного управління – начальник управління харчової та переробної промисловості, розвитку сільської місцевості головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації З.Висоцький, начальник Чортківського міжрайонного Управління Головного управління Держсанепідслужби у Тернопільській області О.Чайчук, сільський голова Б.Гевко, представники ПАП, які утримують земельні паї сільчан принесли в дарунок дошкільнятам потрібні речі для побутового користування.

«Дитячий садок – це перша ланка в ланцюжку системи освіти. У дитячому садку педагоги застосовують розвиваючі методики й допомагають дітям отримати хорошу підготовку до школи. Відкриття дитячого садочку у вашому селі означає, що наш район розвивається, тут ростуть діти, які будуть створювати нову славу нашого краю», – підкреслив керівник району.

«І хоча розрахований садочок лише на 25 дітей, люди в селі і цьому надзвичайно раді, адже раніше готувати малечу до школи доводилося в домашніх умовах,- щиро тішиться мати малюка, який ціпко тримається за руку нені і оглядає дорослих дядечків, які подарували дітям можливість розвиватися та навчатися.

Настоятель церкви Святої Покрови митрофорний протоієрей Михаїл Левкович звернувся до малечі з словами доброго наставника, зокрема навів життєвий приклад, що повний колос гнеться до землі, а пустий догори пнеться. «Так і ви дітки, вчіться на славу Богу, бо й Соломон не просив у Господа багатства,  навіть не просив довгого віку, а просив собі мудрости й знання», – мовив до дітвори о.Михаїл.

Урочиста церемонія відкриття дитсадка завершилася – почалися трудові будні, проте святкове дійство торкнулося найглибших струн душі сільчан і дало їм снагу до подальших звершень заради майбутнього своїх дітей.

IMG_3044

IMG_3019

IMG_3009

                                                                                  Ірина Зенчак-Гулька